Kurs euro do dolara 2 lipca 2019Kurs euro po raz kolejny testuje najniższe poziomy w tym roku. Wczoraj ponownie broniony był poziom 4,2365 zł. Być może tempo spadków nie jest duże, niemniej to sprzedający cały czas trzymają wykres. W ostatnim czasie każde podejście do góry jest “gaszone” przez podaż. We wtorek 2 lipca po godzinie 9:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2408 PLN. Po aktualizacji z godziny 20:50, kurs znajduje się nieznacznie wyżej – przy 4,2417 zł. Co do kalendarza makro, dziś nie poznamy żadnych kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na kurs euro do złotego. O 8:00 poznaliśmy jedynie dane z Niemiec, sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym zmniejszyła się o 0,6%  Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2417 euro

Kurs euro koryguje spadki

Kurs euro kontynuuje spadki. Wczoraj cena ponownie testowała tegoroczne minima przy 4,2365 zł. Być może dynamika spadków nie jest duża, niemniej każda próba wyjścia na wyższe poziomy kończy się szybkim przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Patrząc na interwał D1, cena reaguje przy wsparciu wynikającym z wcześniejszej reakcji ceny, znajdują się tutaj chociażby dołki z sierpnia 2018 roku. Dlatego też istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest w ostatnim czasie spadkowy.

  • cena reaguje na poziom wsparcia
  • możliwa korekta wzrostowa
  • trend w dalszym ciągu jest spadkowy

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: RBA tnie stopy procentowe, AUD/USD chwilowo traci

Cena euro do polskiego złotego EURPLN

Euro kontynuuje spadki

W przypadku niższego przedziału czasowego – H4 widzimy nieznaczną korektę ostatniego impulsu spadkowego. W ostatnim czasie mogliśmy obserwować dwie niemal identyczne korekty, dlatego o zmianie trendu będzie można mówić dopiero po zanegowaniu układu. Trend jest w dalszym ciągu spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego to należy pamiętać o wspominanym układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie układu wypadające przy 4,2560 stanowi w tej chwili kluczowy opór.. Dopiero ewentualne zanegowanie struktury będzie świadczyć o zmianie trendu. Wcześniej należy także wziąć pod uwagę strefę przy 4,2500, gdzie wypada strefa reakcji.

Notowania EURO do polskiego złotego EURPLN

Aktualizacja z godziny 20:50

Kurs konsoliduje, aktualnie cena znajduje się nieznacznie powyżej poziomów z porannej analizy. Poziomy wsparcia i oporu pozostają bez zmian.

kurs EUR do złotego 2 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here