W niedzielę 11 lutego 2024 roku (11.02.2024), kurs euro (EUR) wynosi 4,3157 zł. Kurs waluty euro do polskiego złotego ponownie zbliżył się do granicy 4,30 PLN, co oznacza powrót do stabilizacji notowań sprzed pandemii COVID-19. Wspólna waluta europejska tanieje wobec rodzimej polskiej już siódmy dzień z rzędu. Analitycy upatrują szans na zejście kursu poniżej bariery 4,30 PLN.

Ile kosztuje euro? Sprawdź kurs euro względem złotego
Euro to oficjalna waluta unii monetarnej działającej w ramach Unii Europejskiej

Kurs euro w niedzielę 11 lutego 2024 roku, godzina 06:58

  • Jedno euro w stosunku do złotego EUR/PLN kosztuje 4,3157 zł
Kurs euro EUR/PLN w niedzielę. Ile kosztuje euro 11.02.2024?
Kurs euro EUR/PLN w niedzielę. Ile kosztuje euro 11.02.2024?

Kurs euro (EUR). Historia i znaczenie waluty unii monetarnej

Dzisiaj, w świecie dynamicznych zmian gospodarczych, waluta euro nadal zajmuje ważne miejsce. W obliczu wyzwań globalizacyjnych, zmian klimatycznych i rozwoju technologicznego, strefa euro staje przed zadaniem dostosowania się do nowych trendów. Wizja wspólnej, silnej waluty wciąż przeważa, a decyzje podejmowane obecnie wpłyną na kształtowanie się europejskiego i globalnego rynku walutowego w przyszłości.Pomysł na stworzenie wspólnej waluty europejskiej narodził się w latach 70. XX wieku. Marzenie to miało nie tylko ułatwić handel, ale przede wszystkim zacieśnić więzi między państwami europejskimi. Jednak początki były trudne, a różnice w polityce gospodarczej i inflacji sprawiły, że realizacja idei euro spotkała się z oporem niektórych krajów.

Kurs euro jest nierozerwalnie związany z wydarzeniami politycznymi w strefie euro i poza nią. Zmiany władzy, decyzje polityków, a także postawy społeczeństwa mogą znacząco wpłynąć na stabilność tej waluty. Napięcia handlowe, konflikty geopolityczne czy debaty dotyczące integracji europejskiej to tylko niektóre z czynników, które mogą generować wahania kursu euro. Dlatego analiza kształtowania się polityki staje się nieodzownym narzędziem dla tych, którzy chcą zrozumieć ruchy tej waluty.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Aktywny inwestor na polskiej giełdzie oraz rynku kryptowalut, jednocześnie sympatyk tworzenia poradników edukacyjnych oraz analiz. Posiada kilkuletnie doświadczenie zarówno jako redaktor oraz jako trader, specjalizując się w analizie technicznej oraz analizie on-chain w przypadku rynku kryptowalutowego. Absolwent studiów ekonomicznych, prywatnie zapalony biegacz i sympatyk wycieczek rowerowych.