Naga Markets

Cena euro EURPLN 5 lipca 2019Kurs euro właściwie cały tydzień utrzymuje się na najniższych poziomach w tym roku. Zmienność jest bardzo niska. To co trzeba przyznać, to że sprzedający cały czas maja przewagę. W ostatnim czasie każda korekta w górę jest niewielka, a następnie obserwujemy zejście na niższe poziomy. W piątek przed godziną 9:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2440 PLN. Po aktualizacji z godziny 18:25, kurs EURPLN wynosi 4,2500 zł. Co do kalendarza makro, dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy. Po godzinie 14:30 powinna więc pojawić się większa zmienność. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2500 euro

Kurs euro w konsolidacji przy tegorocznych minimach

EURPLN konsoliduje cały tydzień na najniższych poziomach w tym koku. Cena ma wyraźny problem z wyjściem powyżej 1,2450 i wykonaniem większej korekty wzrostowej. Do tej pory każde podejście w górę jest “gaszone” przez sprzedających. Zmienność i dynamika pozostawiają wiele do życzenia, zakres wahań ceny jest bardzo mały. Niemniej być może dzisiejsze NFP będą zapalnikiem do nieco większej zmienności. Patrząc na interwał D1, cena konsoliduje w okolicach wsparcia wynikającego z wcześniejszej reakcji ceny, znajdują się tutaj chociażby dołki z sierpnia 2018 roku. Dlatego też cały czas istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest spadkowy.  • cena pozostaje w konsolidacji przy tegorocznych minimach
  • wzrasta ryzyko korekty wzrostowej
  • trend w dalszym ciągu jest spadkowy

Cena euro do złotego EURPLN 5 lipca 2019

Euro bez większych ruchów

Schodząc na niższy przedział czasowy – H4 widzimy próbę wykonania korekty wzrostowej. Jeżeli rynek pokona poziom 4,2450 zł, istnieje szansa na wzrosty w kierunku strefy oporowej przy 4,2535 zł. Pomimo tego, że ryzyko korekty wzrostowej wzrasta, trend jest w dalszym ciągu spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego, należy pamiętać o wspominanym układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie prostokąta, wypadające przy 4,2535 stanowi w tej chwili kluczowy opór. Poziom ten wypada w strefie oporowej, która jest potwierdzona wcześniejszą reakcją ceny. Dopóki cena  znajduje się poniżej, nie ma mowy o większych wzrostach.

  • Kluczowa strefa oporowa przy 4,2535

Wykres euro do złotego EURPLN 5 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 18:25

Dziś po południu możemy obserwować podwyższoną zmienność, a to za sprawą danych z amerykańskiego rynku pracy. Kurs EUR/PLN zgodnie z oczekiwaniami dotarł do wyznaczonej wcześniej strefy oporowej i jak na razie jest ona broniona. Dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa.

Kurs euro do złotego EURPLN

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here