Naga MarketsCena euro EURPLN 5 lipca 2019Kurs euro właściwie cały tydzień utrzymuje się na najniższych poziomach w tym roku. Zmienność jest bardzo niska. To co trzeba przyznać, to że sprzedający cały czas maja przewagę. W ostatnim czasie każda korekta w górę jest niewielka, a następnie obserwujemy zejście na niższe poziomy. W piątek przed godziną 9:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2440 PLN. Po aktualizacji z godziny 18:25, kurs EURPLN wynosi 4,2500 zł. Co do kalendarza makro, dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy. Po godzinie 14:30 powinna więc pojawić się większa zmienność. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2500 euro

Kurs euro w konsolidacji przy tegorocznych minimach

EURPLN konsoliduje cały tydzień na najniższych poziomach w tym koku. Cena ma wyraźny problem z wyjściem powyżej 1,2450 i wykonaniem większej korekty wzrostowej. Do tej pory każde podejście w górę jest “gaszone” przez sprzedających. Zmienność i dynamika pozostawiają wiele do życzenia, zakres wahań ceny jest bardzo mały. Niemniej być może dzisiejsze NFP będą zapalnikiem do nieco większej zmienności. Patrząc na interwał D1, cena konsoliduje w okolicach wsparcia wynikającego z wcześniejszej reakcji ceny, znajdują się tutaj chociażby dołki z sierpnia 2018 roku. Dlatego też cały czas istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest spadkowy.

Conotoxia
  • cena pozostaje w konsolidacji przy tegorocznych minimach
  • wzrasta ryzyko korekty wzrostowej
  • trend w dalszym ciągu jest spadkowy

Cena euro do złotego EURPLN 5 lipca 2019

Euro bez większych ruchów

Schodząc na niższy przedział czasowy – H4 widzimy próbę wykonania korekty wzrostowej. Jeżeli rynek pokona poziom 4,2450 zł, istnieje szansa na wzrosty w kierunku strefy oporowej przy 4,2535 zł. Pomimo tego, że ryzyko korekty wzrostowej wzrasta, trend jest w dalszym ciągu spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego, należy pamiętać o wspominanym układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie prostokąta, wypadające przy 4,2535 stanowi w tej chwili kluczowy opór. Poziom ten wypada w strefie oporowej, która jest potwierdzona wcześniejszą reakcją ceny. Dopóki cena  znajduje się poniżej, nie ma mowy o większych wzrostach.

  • Kluczowa strefa oporowa przy 4,2535

Wykres euro do złotego EURPLN 5 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 18:25

Dziś po południu możemy obserwować podwyższoną zmienność, a to za sprawą danych z amerykańskiego rynku pracy. Kurs EUR/PLN zgodnie z oczekiwaniami dotarł do wyznaczonej wcześniej strefy oporowej i jak na razie jest ona broniona. Dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa.

Kurs euro do złotego EURPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here