Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) w I kw. 2021 r. nie spadnie poniżej 4,50 zł, uważa PKO BPDo końca pierwszego kwartału bieżącego roku kurs euro (EUR/PLN) nie powinien spadać poniżej poziomu 4,50 zł, jednak utrzymywać się blisko jego granicy, twierdził w rozmowie z ISBnews.TV analityk walutowy PKO BP, Arkadiusz Trzciołek. Jak podkreśla, poziom ten ma duże znaczenie dla inwestorów, gdyż to właśnie przy nim bank centralny rozpoczynał swoje interwencje walutowe pod koniec ubiegłego roku.

  • Kurs euro spadnie do 4,50 zł a dolar do 3,66 zł – prognozuje PKO BP
  • Strategowie walutowi PKO BP spodziewają się deprecjacji euro i dolara amerykańskiego, ta jednak w I kw. 2021 r. może być ograniczona
  • Trzciołek nie wyklucza, że możliwe jest zwiększenie skali programu luzowania ilościowego przez NBP

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro pod koniec marca blisko, jednak nie poniżej 4,50 zł

Koniec roku na rynku polskiego złotego przyniósł zmienność, która nie była widoczna od dobrych kilku tygodni lub nawet miesięcy, zauważa analityk walutowy PKO BP. Najpierw w pierwszej części miesiąca para walutowa EUR/PLN testowała poziom 4,41 zł, aby już dwa tygodnie później testować szczyty na 4,62 zł, zyskując w przeciągu kilkunastu dni ponad 20 groszy.

Pierwszy kwartał nowego roku powinien okazać się stabilniejszy, a głównym wsparciem dla eurozłotego będzie okrągły pułap 4,50 zł.

Prognozujemy, że kurs euro (EUR/PLN) w I kw. 2021 r. znajdzie się blisko 4,50. Jest to determinowane poziomami, przy których uaktywniał się Narodowy Bank Polski (NBP) m.in. w końcówce 2020 roku. To mogą być poziomy, przy których możemy mieć, niekoniecznie bezpośrednią, aktywność NBP – mówi Arkadiusz Trzciołek, analityk walutowy PKO Banku Polskiego w rozmowie z ISBnews.TV.

Z jednej strony analitycy prognozują umocnienie polskiego złotego wraz z walutami rynków wschodzących, z drugiej ryzyko interwencji walutowych banku centralnego może blokować potencjał odbicia PLN, który pozostaje niedowartościowany względem głównych konkurentów.

Możliwe jest zwiększenie skali skupu obligacji skarbowych z gwarancjami Skarbu Państwa poprzez, które NBP może łagodzić politykę pieniężną. (…) na rynku widzimy trend umacniania walut rynków wschodzących, do których złoty jest wciąż zaliczamy – dodał analityk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here