Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) w górę przed weekendem. Co przyniesie szczyt UE?Trudno ocenić, jak wypadnie szczyt Unii Europejskiej. Politycy wolą być ostrożni w ocenach, co do szans na kompromis, gdyż nie chcą niepotrzebnego rozczarowania. Lekki optymizm bije ze strony Niemców, ale nawet oni twierdzą, że jeżeli nie uda się dogadać teraz, to kolejny termin jest niedługo, czyli 27-28 lipca. Jeżeli iść tym tokiem rozumowania, to ewentualne rozczarowanie w poniedziałek powinno być krótkie (jeżeli nie będzie politycznego kompromisu), po czym rynki powinny znów żyć nadzieją. Alternatywny scenariusz to oczywiście optymistyczna reakcja w poniedziałek, a konkretnie w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Kurs euro vs Covid-19 i szczyt unijny

W temacie COVID-19 inwestorzy zdają się zbytnio nie przejmować ryzykiem pojawienia się lokalnych lockdownów w niektórych stanach USA, gdzie skala zakażeń jest nazbyt duża. Niemniej opublikowane dzisiaj po południu wstępne dane nt. nastrojów konsumenckich sporządzane przez Uniwersytet w Michigan pokazują, że świadomość tzw. drugiej fali pandemii zaczyna się przebijać w mediach i wpływać na zachowania konsumenckie – indeks nieoczekiwanie spadł z 78,1 pkt. w końcu czerwca do 73,2 pkt. na połowę lipca. Z drugiej strony co pewien czas przewija się temat prac nad masową szczepionką. Dzisiaj pojawiły się informacje o zakontraktowaniu dużych dostaw leku przez władze UE od największych koncernów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie EURUSD można odnieść wrażenie, że stoimy w blokach startowych, aby w poniedziałek wyrwać się mocno do przodu. Tyle, że ostatnie dwie świece miały negatywne zamknięcia (poniżej ważnych poziomów 1,1422 i 1,1382), a wiele zależy od politycznego rozstrzygnięcia w weekend. Alternatywny (negatywny scenariusz) to strząśnięcie rynku nawet do 1,13, gdzie można wyznaczyć krótkoterminową linię trendu wzrostowego.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here