Kurs euro do złotego pod presją w czwartek, EUR/PLN po 4,5205 zł
Kurs euro do złotego

Ostatni tydzień zdecydowanie należy do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacniała się do głównych walut takich jak euro, funt, frank czy dolar. Niemniej piątkowa sesja przynosi korektę. Para walutowa EUR/PLN kształtuje się dziś na poziomie 4,5233 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas piątkowej sesji 22 maja.

Finax

Kurs euro EUR/PLN w górę w piątek

W ostatnich tygodniach zmienność na polskim złotym utrzymuje się raczej na niższym poziomie. Niemniej od poniedziałku nasza waluta wyraźnie zyskiwała do głównych walut, z kolei piątek przynosi korektę ruchu. Patrząc na wykres EURPLN technicznie, na interwale H4 właściwe nic nie zmieniło się od czasu ostatniej analizy. Główny trend pozostaje niekorzystny dla PLN, a w ostatnim czasie dominuje tendencja boczna.

W czwartek EURPLN odbija od wspominanej we wczorajszej analizie, strefy wsparcia przy 4,51 zł. Wracamy więc do zakresu szerokiej konsolidacji. Niemniej trzeba zaznaczyć, że w średnim terminie trend jest wzrostowy i ewentualne wybicie oporów, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.

Zobacz także: Rynek akcji w dół, a EUR/USD odbija od oporu przy 1,10 USD

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo cofnięcia się kursu eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5148 PLN za euro, 4,1298 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2511 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0426 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,383% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał miesięczny

Spoglądając z kolei na sytuację na wyższej ramie czasowej, kurs EURPLN na interwale miesięcznym pozostaje właściwie w szerokiej strefie oporowej. Sytuacja techniczna nie uległa większej zmianie od ostatniej analizy, poziomy wsparcia i oporu pozostają dokładnie takie same. Kluczowa strefa oporowa, w której wciąż utrzymuje się kurs, została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Czekamy cierpliwie na wybicie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here