Kurs euro (EUR/PLN) w górę po wyborach, funt silniej odbija od poziomu 5 złotychWe wtorek powyborczy polski złoty utrzymuje się na relatywnie niezmiennych poziomach, chociaż widoczne było mocniejsze osłabienie w stosunku do euro (EUR/PLN). Za walutę ponownie płacono niemal 4,50 zł, a kurs znalazł się na najwyższych poziomach od drugiej połowy maja. Kurs dolara (USD/PLN) pozostaje stabilny nad 3,95 zł, frank szwajcarski (CHF/PLN) utrzymuje się nad 4,20 zł, a funt szterling (GBP/PLN) po teście poziomu 5 złotych spada silniej trzecią sesję z rzędu i ponownie kosztuje mniej niż 4,95 zł.

  • Polski złoty do ważonego koszyka walut zyskuje we wtorek 0,04% i utrzymuje się w trwającej od początku czerwca konsolidacji
  • Kursy walut 14 lipca 2020 roku kształtują się następująco: funt 4,9457 zł, dolar 3,9516 zł, euro 4,4870 zł, frank 4,2014 zł
  • Jeżeli kurs euro trwale wybije poziom 4,50 zł, wtedy ponownie można spodziewać się powrotu w okolice poziomów z marca, kiedy za jednego euro płacono nawet 4,63 zł

Kurs euro najsilniej w górę po wyborach. EUR/PLN podchodził niemal pod 4,50 zł

Chociaż poniedziałkowe otwarcie rynków nie przyniosło silniejszej reakcji kursów walut na wyniki wyborów prezydenckich w Polsce, to sytuacja uległa zmianie w drugiej części dnia. Ostatecznie para walutowa EUR/PLN umacniała się w poniedziałek o 0,6% i testowała najwyższe poziomy od drugiej połowy maja. Do testu poziomu 4,50 zł zabrakło zaledwie pół grosza.

InvestCuffs
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Bez większej reakcji pozostał natomiast rynek dolara amerykańskiego, który od końca ubiegłego miesiąca kurczowo trzyma się poziomu 3,95 zł, pełniącego obecnie rolę istotnego wsparcia.

Kurs funta traci po nieudanej próbie pokonania psychologicznego oporu 3,95 zł. Co dalej z GBP/PLN

Wybory nie zrobiły również większego wrażenia na notowaniach funta szterlinga. Para walutowa GBP/PLN w ubiegły piątek testowała poziom 5 złotych oraz siatkę średnich ruchomych, co w poniedziałek przyniosło silniejszą reakcję spadkową, kontynuowaną również we wtorek. W efekcie w dwa dni szterling traci już 0,9% i powraca poniżej poziomu 4,95 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

W szerszej perspektywie niewiele ulega jednak zmianie, a para walutowa GBP/PLN nadal konsoliduje pomiędzy wspomnianym poziomem 5 złotych, a lokalnymi dołkami wyznaczanymi na 4,86 zł. Ostatni kontakt z górnym ograniczeniem konsolidacji, który miał miejsce w czerwcu sprowadził cenę właśnie w okolice wspomnianego wsparcia. Czy tym razem będzie podobnie?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here