Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) w górę do 4,54 zł po RPP. Dolar kosztuje 3,73 złCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie próby rozegrania mocniejszego dolara oraz dalszą konsolidację na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5403 PLN za euro, 3,7349 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1989 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0809 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,194% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego traci po komunikacie RPP dot. polityki pieniężnej

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły ponowne zejście eurodolara poniżej 1,22 USD. Trwa wyczekiwanie na szczegóły planu wsparcia Bidena, co podbija nieco rentowności długu. Koszyk dolarowy przestał spadać ale trudno mówić o zainicjowaniu nowej fali korekty wzrostowej. Lokalnie byliśmy świadkami posiedzenia RPP, gdzie zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniono stóp procentowych. Co ciekawe od początku tygodnia wyraźnie spadał WIG-Banki, a wczoraj po decyzji doszło do lekkiego odbicia – sugeruje to, iż rynek nieco obawiał się jednak ruchu na stopach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konsensus zakłada jednak najpewniej ewentualne cięcie (rzędu 10pb.) dopiero po marcowej projekcji. Rada ponownie, w komunikacie, odniosła się do mocnego PLN i faktu, iż ogranicza on potencjał odbicia w gospodarce. Po RPP obserwowaliśmy podbicie podaży wokół PLN (m.in. EUR/PLN), co przez część graczy traktowane jest jako sygnał ponownego wzrostu aktywności NBP.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro obejmuje m.in. wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajszy ruch na PLN (nawet jeżeli zainicjowany przez NBP) sugeruje raczej scenariusz dalszych, nieznacznych spadków. Dużo jednak zależeć będzie od dolara i próby zejścia poniżej 1,21 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here