Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) w górę do 4,53 zł, frank (CHF/PLN) do 4,19 zł. NBP znowu po interwencji?Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi wyraźnie słabszego dolara (1,2289 USD na EUR/USD) oraz nieco słabszego PLN. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,5308 PLN za euro, 3,6876 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1900 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9963 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,242% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły dalsze podbicie podaży wokół dolara. Koszyk USD testuje kilkuletnie minima, rynek oczekuje dalszego luzowania w USA. Słabszy USD wspiera wyceny bardziej ryzykownych aktywów, w tym walut EM. Złoty jednak traci, co jest najpewniej efektem wczorajszej możliwej interwencji ze strony NBP. Zarówno układ globalny jak i zachowanie CZK i HUF nie wskazywało na presję na CEE, tymczasem PLN stracił ok. 8 gr wobec euro. Rynek zakłada, iż jest to analogiczne działania co obserwowaliśmy wcześniej w tym miesiącu. RPP wielokrotnie wskazywała w swoich komunikatach że mocniejszy PLN ogranicza potencjał odbicia gospodarczego. Dodatkowo wczoraj wieczorem pojawiła się wypowiedź A. Glapińskiego, prezesa NBP, gdzie pada sugestia dalszych obniżek stóp na początku 2021r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP poda jedynie dane dot. bilansu obrotów bieżących w III kw.

Z rynkowego punktu widzenia kolejna interwencja NBP byłaby sygnałem aby nie grać pod dalsze umocnienie PLN, pomimo wspierających czynników globalnych. Trudno określić na ile potencjalne działania BC są tutaj skuteczne, gdyż jesteśmy już w okresie ograniczonej płynności i aktywności rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here