Naga MarketsKurs euro EUR do złotego PLN w dół. Co dalej z funtem, dolarem i frankiem?Pomimo, że początek tygodnia przyniósł spadki na polskim złotym, tak wczoraj nasza waluta zaczęła odzyskiwać siły. Czwartkowy poranek przebiega jednak pod kątem spadków na PLN. Dziś niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja EBC w sprawie stóp procentowych, dlatego też największą zmienność powinniśmy zobaczyć na złotym w ujęciu do euro. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach PLN w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w czwartek 12 grudnia. 


Polski złoty przed decyzją EBC w czwartek 12 grudnia

W czwartek 12 grudnia EURPLN zyskuje 0,11%, korygując wczorajsze spadki. Polski złoty traci dziś także 0,16% w stosunku do franka (CHF), oraz tyle samo do dolara. Słabość PLN widać również w ujęciu z funtem brytyjskim, gdzie GBP zyskuje 0,22%.

Dziś z racji decyzji EBC w sprawie stóp procentowych, a także pierwszej konferencji prowadzonej pod przewodnictwem Christine Lagarde, zmienność na parach z euro powinna być podwyższona. Ponadto warto zwrócić uwagę na funta brytyjskiego, ponieważ dziś w Wielkiej Brytami odbywają się wybory parlamentarne. Pierwsze cząstkowe wyniki powinny być znane już przed północą a bardziej szczegółowe dane poznamy w nocy.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Spójrzmy na wykres EURPLN. Kurs euro do złotego zdołał wybronić strefę wsparcia przy 4,27 zł i wszystko wskazuje na to, że istnieje szansa na ruch w kierunku oporu przy 4,3150. Wczorajsze cofnięcie może nieco zniechęcać, niemniej o wzrostach, bądź spadkach powinien zdecydować dziś EBC.

Zobacz także: Sytuacja na rynku po wczorajszym FOMC, indeksy, złoto i euro w górę

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here