Naga MarketsPalec na wykresieRynki pozostają pod presją sprzedaży w obliczu negatywnych doniesień o rozprzestrzenianiu się wirusa. Indeksy w Azji spadają, ale na FX nastroje są stonowane. Brak zaskoczeń w wynikach I tury wyborów prezydenckich w Polsce nie podnosi zmienności na złotym.

Niepewna sytuacja związana z potencjalną drugą falą Covid-19

Uwaga rynków globalnych pozostaje na rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19. Inwestorzy przygotowują się do podtrzymania negatywnych nastrojów, ponieważ liczba przypadków koronawirusa na całym świecie przekroczyła 10 milionów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W USA skok zachorowań najbardziej niepokoi w Teksasie, Arizonie i Florydzie. Niektóre stany wstrzymują proces odmrażania gospodarki. Obawy spychają na drugi plan pozytywne dane z Chin, które pokazały pierwszy od listopada miesięczny wzrost zysków firm przemysłowych.

Na rynku akcji japoński Nikkei225 traci 2,1 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,8 proc., a koreański KOSPI jest niżej o 2,1 proc. Futures na S&P500 traci dziś 0,2 proc. po tym, jak w piątek indeks rynku kasowego zjechał o 2,42 proc.

Po rynku walutowym nie widać nasilenia klimatu risk-off. USD jest najsłabszy, zaraz przed JPY i CHF. Zyskują SEK i GBP, ale mniej niż 0,4 proc. Zmiany bardziej mówią o braku przekonania inwestorów do obrania kierunku niż sugerują poprawę sentymentu.

W przypadku GBP raporty sugerują, że wyżsi rangą członkowie Partii Konserwatywnej naciskają na negocjatorów, by w negocjacjach nie iść na żadne kompromisy oferowane przez Brukselę.

Według wyników z 87 proc. obwodów pierwszą turę wyborów prezydenckich w Polsce wygrał Andrzej Duda z wynikiem 45,2 proc. przed Rafałem Trzaskowskim, który zdobył 28,9 proc. głosów. Dane są zbliżone do sondaży przedwyborczych i EUR/PLN utrzymuje poziomy sprzed weekendu tuż pod 4,47.

Ceny ropy spadają w obliczu obaw, że pandemia spowolni ponowne otwarcie niektórych gospodarek, a tym samym zaszkodzi popytowi na paliwo. WTI traci dziś 1,5 proc. do 37,6 USD/b.

Złoto zyskuje na awersji do ryzyka z rynków akcji i rośnie do 1772 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here