Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) ustabilizował się, podbicie awersji do ryzyka na rynkachPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi nieco niższe zakresy na eurodolarze (ciągle jednak nad 1,20 USD) oraz stabilizację na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5527 PLN za euro, 3,7837 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1260 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2643 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,546% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro ze stabilizuje się, spadek zmienności na parze walutowej

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły zauważalne podbicie awersji do ryzyka. Trudno jednoznacznie wskazać powód. Rekordowe zakażenia i statystyki COVID19 w Indiach są oczywiście czynnikiem podażowym, jednak zwyczajowo wpływ wydarzeń z Indii był głównie lokalny (oraz rzadziej Azja). Trwa sezon wyników spółek na rynkach, który jak dotąd „dowozi” oczekiwania. W konsekwencji wydaje się iż aktualne podbicie awersji do ryzyka może być jednak lokalną korektą, a nie początkiem głębszego tąpnięcia. W przypadku PLN nie dzieje się zbyt wiele. Po umocnieniu z okolic 4,68 do 4,52 EUR/PLN kurs ustabilizował się i spadła zmienność.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USDPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji przemysłowej za marzec, gdzie rynek spodziewa się wskazania 13,1% r/r. Ponadto otrzymamy dane z rynku pracy, gdzie spodziewany jest ponad 5% wzrost wynagrodzeń przy spadku zatrudnienia (-1,3% r/r).

Z rynkowego punktu widzenia PLN nie notuje istotniejszych zmian. Po okresie podwyższonej zmienności na wykresach znów zagościł „marazm”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw jsw | kurs akcji biomed | kurs cdr | kurs dow jones | gpw lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here