Kurs euro (EUR/PLN) umocnił się w ostatnim tygodniu, 1 EUR kosztuje ponad 4 złote i 57 groszy. Jak będą się kształtowały kursy dolara, franka i funta po weekendzie?W minionym tygodniu roku 2020 mogliśmy obserwować większą zmienność na parach z polskim złotym. takie zachowanie na PLN było wynikiem doniesień sugerujących możliwe obniżki stóp procentowych już w pierwszym kwartale 2021 roku. W związku ze zmianą retoryki ze strony NBP, złotówka osłabiła się względem euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka zakończyła tydzień pod kreską
  • Polski złoty osłabił się w związku ze spekulacjami odnośnie obniżki stóp procentowych w Polsce
  • Co przyniesie Nowy Rok na parach z PLN?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7155 zł 31.12.2020, godzina 16:00
Kurs euro EURPLN 4,5745 zł 31.12.2020, godzina 16:00
Kurs funta GBPPLN 5,0721 zł 31.12.2020, godzina 16:00
Kurs franka CHFPLN 4,2205 zł 31.12.2020, godzina 16:00

Kurs euro odbija od szerokiej strefy oporowej przy 4,62 zł

Kurs euro zakończył miniony tydzień na plusie. Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale D1, notowania cofnęły się podczas ostatniej sesji przed weekendem, niemniej w skali ostatnich kilku dni euro i tak umocniło się do złotego. Notowania EUR/PLN odbiły się w rejonach tegorocznych maksimów – strefie oporu przy 4,62 zł. Jeżeli kurs wróci zdoła utrzymać się w najbliższym czasie poniżej wcześniej pokonanego poziomu 4,56 zł, przecena może przybrać na sile. Z drugiej strony, należy zauważyć, że główny trend na tej parze walutowej pozostaje wzrostowy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN reaguje na wysokości oporu przy 5,12 zł

Na kursie funta do złotego także obserwowaliśmy wzrosty w minionym tygodniu. Jeśli spojrzymy na interwał D1, kurs odbił jednak w ostatnich dniach od oporu wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych przy 5,12 zł, co może sugerować pojawienie się korekty spadkowej. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje psychologiczna bariera przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara z szansą na kontynuację spadków po korekcie?

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN wciąż utrzymują się w długoterminowym trendzie spadkowym. To, że w ostatnim czasie doszło do wyraźnego odreagowania wcale nie oznacza jeszcze zmiany tendencji. Zgodnie z teorią fal, aktualnie może budować się układ korekty prostej, która zapowiada powrót do głównej tendencji. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs franka niweluje część wzrostów pod koniec tygodnia

Pomimo, że na kursie franka szwajcarskiego do złotego notowania wyszły powyżej oporu przy 4,2450 zł, ostatecznie doszło do wyraźnego cofnięcia. Druga część ostatniej sesji przed weekendem przyniosła zmianę sentymentu i spadki. Tak dynamiczne odbicie może przemawiać za kontynuacją korekty spadkowej w nowym tygodniu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here