Kurs euro EUR/PLN testuje kluczowe wsparcie, ryzyko wybicia dołem
Kurs euro do złotego

Ostatni tydzień należał do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacniała się do głównych walut takich jak funt, euro, frank czy dolar. Co prawda koniec tygodnia przyniósł niewielkie odbicie, niemniej i tak w skali tych kilku dni złoty zdołał się umocnić. Para walutowa EUR/PLN kształtuje się dziś na poziomie 4,5136 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 25 maja.

Kurs euro EUR/PLN ponownie testuje kluczowe wsparcie

W minionym tygodniu złoty umocnił się do euro, dolara, funta i franka. Sentyment jest więc dobry dla naszej krajowej waluty. Jednak patrząc na wykres EURPLN technicznie, na interwale H4 właściwe nic nie zmieniło się od czasu ostatniej analizy. W ostatnim czasie dominuje tendencja boczna.

W poniedziałek o poranku kurs EURPLN odbija od kluczowej strefy wsparcia przy 4,51 zł. Jeżlei kupujący zdołają powstrzymać tutaj spadki, niewykluczony jest kolejny atak na opór przy 4,5710 zł. Niemniej w przypadku wybicia dołem, przecena może się pogłębić.

Zobacz także: EUR/USD pozostaje w konsolidacji, sesja bez Stanów Zjednoczonych

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

 – Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi spadek kwotowań eurodolara poniżej 1,09 USD, podczas gdy PLN nie notuje istotniejszych ruchów po płaskim otwarciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5126 PLN za euro, 4,1427 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2582 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,2582 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,425% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał miesięczny

Spoglądając z kolei na sytuację na wysokiej ramie czasowej, kurs EURPLN pozostaje w szerokiej strefie oporowej. Sytuacja techniczna nie uległa więc większej zmianie od ostatniej analizy, poziomy wsparcia i oporu pozostają dokładnie takie same. Kluczowa strefa oporowa, w której wciąż utrzymuje się kurs, została zaznaczona na powyższym wykresie kolorem fioletowym. Aktualnie należy cierpliwie zaczekać na wybcie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here