Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) stabilnie na 4,54 zł, dolar zaczyna dzień nad 3,75 złNastroje na rynkach w nocy ponownie uległy pogorszeniu przy nerwowości generowanej przez zamieszanie na Wall Street wokół spekulacji inwestorów detalicznych oraz problemach płynnościowych w Chinach. Indeksy w Azji i kontrakty w Europie i USA dołują. Na FX USD odrabia straty po czwartkowym osłabieniu.

Kurs euro stabilny, Chiny borykają się z trudnościami płynnościowymi systemu finansowego

Handel na rynkach dalej przebiega w nerwowym stylu, a kierunek dyktuje rynek akcji. Po ogólnie pozytywnym finiszu sesji w czwartek w Nowym Jorku, nastroje w Azji zmieniły się, a indeksy obróciły się na czerwoną stronę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 traci 1,89 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,8 proc., a koreański KOSPI jest niżej o 3 proc. Futures na S&P500 i Nasdaq tracą dziś 0,9-1,0 proc., odwracając wzrosty indeksów z czwartku (S&P500 0,98 proc.). Kontrakt na DAX jest niżej o 1 proc.

W centrum uwagi pozostaje zorganizowany udział inwestorów detalicznych w celu zmuszenia funduszy hedgingowych do odwrócenia krótkich pozycji na akcjach takich spółek jak GameStop czy AMC. Kontrowersje wzbudziła decyzja niektórych brokerów o zablokowaniu możliwości dalszego kupowania akcji.

Dodając niepewności w trakcie nocnej sesji, Chiny borykają się z trudnościami płynnościowymi systemu finansowego, co zmusiło Ludowy Bank Chin do wstrzyknięcia 100 mld juanów dodatkowej płynności. Nie pomogło to jednak za bardzo w poluzowaniu warunków i obniżeniu stawek rynku pieniężnego, które rosną piąty dzień z rzędu.

Na polu walki z pandemią, według brytyjskiego badania szczepionka Novavax była w 89% skuteczna przeciwko COVID-19. Jednak skuteczność w badaniu szczepu  RPA wyniosła 60%.

Na rynku walutowym powrót awersji do ryzyka pomaga USD w odwróceniu słabości z czwartku. EUR/USD zawrócił z 1,2140 do 1,21. Presja dotyka NOK, AUD, ale też JPY. Wygląda na to, że handel pozostaje skupiony na zamianie USD do reszty walut.

EUR/PLN jest stabilny na 4,54, USD/PLN zaczyna dzień na 3,75.

Złoto wróciło pod 1850 USD/oz. Srebro stabilizuje się pod 26,5 USD/oz po wczorajszym skoku o ponad 5 proc. po doniesieniach, że inwestorzy detaliczni zmawiają się na windowanie ceny metalu, by wyrzucić z rynku fundusze ustawione na spadki cen.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed cena akcji | cena euro | eur/usd | prognozy giełdowe | index dow jones |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here