Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) spadł do 4,52 zł, dolar do 3,72 zł. Waluty EM odbijają w piątekZamieszanie na rynku akcji nie przenosi się na rynek walutowy. Zdecydowanie większa płynność rynku sprawia, że jest on znacznie bardziej odporny na zmowy forumowiczów z portali społecznościowych.

Kurs złotego korzysta z apetytu na ryzyko

Na FX wzrósł apetyty na ryzyko, na czym wyraźnie zyskuje polski złoty. Najlepiej widoczne jest to w parze z funtem szterlingiem, gdzie kurs GBP/PLN zszedł do poziomu najniższego od dwóch dni, osiągając wartość 5,1180. Silne umocnienie widoczne jest również w stosunku do dolara, gdzie kurs USD/PLN cofa się o 0,4 proc. do 3,7294. EUR/PLN spada do poziomu 4,5265, najniżej od tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Również w regionie obserwujemy umocnienie walut lokalnych. Straty z poprzednich dni odrabia forint, a kurs EUR/HUF cofa się w okolice 357 pkt. Wciąż silnie trzyma się korona czeska, która pozytywnie zareagowała na możliwość stopniowych podwyżek stóp w nadchodzącym roku.

Notowania EURPLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here