Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie podbicia eurodolara oraz dalsze zwyżki na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 4,1151 PLN wobec dolara, 4,2402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0277 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407%.

Początek tygodnia przyniósł powiew optymizmu na rynkach

Początek nowego tygodnia przyniósł powiew optymizmu na rynkach, związany z ponownym otwieraniem globalnych gospodarek. W Europie trwa luzowanie obostrzeń (także w Niemczech oraz UK), co sprzyja grze pod odbicie wskaźników makro. Z drugiej jednak relatywnie mało miejsca poświęcane jest trwającemu konfliktowi na linii USA-Chiny, domyślnie dotyczące nowych reguł bezpieczeństwa w HK. Jest to oczywiście jedynie pretekst, niemniej szereg sugestii i propozycji z obydwu stron każe nieco inaczej patrzeć na ostatnie opinie z chińskiego MSZ, który określił tą sytuację mianem „nowej, zimnej wojny”. Niemniej wydaje się, iż globalny optymizm związany z „odmrażaniem” zdaje się przeważać. Lepsze nastroje na rynkach wspierają PLN, który jest najmocniejszy wobec euro od 18 marca br. Wybicie dołem widoczne jest na większości par x/PLN. Co ciekawe brak jest tej skali impulsów na pozostałych składowych koszyka CEE.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia za kwiecień (oczek. 5,7%). Ponadto GUS poda informacje w ramach monitoringu rynku pracy – za I kw. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się decyzji dot. stóp procentowych na Węgrzech oraz wskazaniom z amerykańskiego rynku pracy (sprzedaż nowych domów).

Z rynkowego punktu widzenia na większości par związanych z PLN obserwujemy wybicie dołem z ostatnich konsolidacji na x/PLN, co wspiera dynamikę aprecjacji PLN. W ujęciu makro trudno wskazać wyraźne powody dla takiego ruchu, niemniej EUR/PLN testuje już 4,49 PLN wobec 4,57 PLN notowanych w ubiegłym tygodniu.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here