Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) spada do 4,53 zł. Najniższy poziom od miesiącaWysoki odczyt inflacji z USA wzmógł trend reflacyjny. Rentowności obligacji skarbowych szybują, a dolar pozostaje jedną z najsilniejszych walut segmentu G10. Waluty EM są nieco silniejsze po uwzględnieniu lokalnych czynników.

Kurs euro spada, złoty się umacnia. EUR/PLN wybija wsparcie

Środowy odczyt inflacji zaskoczył rynek (CPI 4,2 proc. r/r vs. prog. 3,6 proc. r/r). Oczekiwania inflacyjne wprawdzie były ustawione wysoko, ale po odczycie poszybowały jeszcze wyżej. Uwaga skupia się na rentownościach, które w przypadku 10-letnich papierów skarbowych w USA oscylują wokół 1,7 proc. (najwyżej od miesiąca). To wspiera dolara, który jest jedną z najsilniejszych walut koszyka G10. EUR/USD pozostaje jednak stabilne w okolicy poziomów odniesienia. Kurs wynosi po południu 1,2065.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stabilizacja na głównym rynku pomaga walutom krajów rozwijających się. W rejonie CEE najsilniejszy jest rosyjski rubel, któremu pomaga polityczny spokój w relacjach z USA. Kurs USD/RUB zakotwiczył się w okolicy 74 pkt. EUR/CZK okupuje dobrze znane poziomy nieco powyżej 25,5 pkt, a EUR/HUF utrzymuje się powyżej 356 pkt.

Na rynku złotego panuje sprzątanie po zamieszaniu związanym z orzeczeniem SN ws. kredytów CHF. Do publikacji orzeczenia nie doszło, a naszym rozwiązanie tej kwestii zostanie na dłużej odłożone w czasie. Umocnienie waluty jest jednak hamowane przez globalne trendy (silniejszy dolar, wyprzedaż na rynku akcji). W czwartek głos zabrał członek RPP Żyżyński, który opowiedział się za rozważeniem podwyżki stóp o 10-15 punktów bazowych. Choć szanse na realizację takiego scenariusza są nikłe, to rynek powoli wycenia szybszą normalizacje polityki pieniężnej. Zapewne trend ten się umocni po majowym odczycie CPI. Po południu kurs EUR/PLN spoczywa w rejonie 4,55 pkt., natomiast kurs GBP/PLN cofa się do 5,2890. USD/PLN znajduje się w okolicy poziomów odniesienia przy 3,7730.

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazynotowania biomed lublin | kurs kghm | selvita akcje | wykresy kryptowalut | kęty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here