Naga MarketsPod koniec poprzedniego tygodnia zmienność na rynku polskiego złotego była podwyższona. Nerwowość ta jednak jest dużo mniejsza po weekendzie – dzisiaj notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się spokojnie w rejonie 88,80 pkt., czyli w okolicach piątkowego zamknięcia.

Kurs dolara spadł do 3,72 zł

Istotny wpływ na wyceny par z polskim złotym w końcówce poprzedniego tygodnia miały wydarzenia na szerokim rynku walutowym, zwłaszcza duże wahania notowań amerykańskiego dolara. Piątkowy spadek wartości USD odzwierciedlony został także na wykresie USD/PLN – w piątek ta para walutowa dotarła do okolic 3,72 i dzisiaj porusza się spokojnie w tym rejonie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Pod koniec poprzedniego tygodnia złoty odrobił także straty z wcześniejszych sesji w relacji do euro, a notowania EUR/PLN zeszły do okolic 4,4840-4,4860. Dzisiaj trwa spokojna konsolidacja właśnie w tych okolicach.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

W tym tygodniu kalendarz danych makro dla Polski jest praktycznie pusty – dopiero w piątek pojawią się dane dotyczące PKB za IV kw. Do tego czasu złoty będzie więc uzależniony od nastrojów globalnych.

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical notowania | usd pln prognoza | bitcoin kurs forum | bitcoin kurs wykres | nasdaq prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here