Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) schodzi pod 4,60. Ropa WTI utrzymuje się na 36,7 USD/b Rynek akcji podtrzymuje wczorajsze wzrosty w atmosferze oczekiwania na wybory w USA. NA FX ruchy są minimalne z przewagą EUR i GBP. AUD jest nieznacznie słabszy po zgodnej z przewidywaniami decyzji RBA o cięciu stopy kasowej i rozszerzeniu QE. Ropa WTI trzyma poziom po wczorajszym odbiciu.

Rynek akcji oczekuje na wybory w USA. Inwestorzy ostrożni

Wzrosty na rynku akcji oparte o szukanie okazji wśród przecenionych na koniec października aktywów oraz po mocnych danych z przemysłu (ISM z USA) znajdują swoją kontynuację w trakcie wtorkowej sesji w Azji.

Japoński Nikkei225 rośnie o 1,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 1,9 proc.

Futures na S&P500 dokłada dziś 0,6 proc., a kontrakt na DAX zyskuje 0,7 proc.

Inwestorzy zachowują jednak ostrożne nastawienie w obliczu wyborów w USA, których niejednoznaczny wynik i opóźnienia w liczeniu głosów mogą wprowadzić nerwowość. Wynik wyborów najwcześniej będzie znany po 5:00 rano w środę polskiego czasu. W 2016 r. była to jednak dopiero 8:30.

Kursy walut: kurs dolara australijskiego (AUD) z minimalnym spadkiem

Na rynku walutowym zmiany są niewielkie z USD po środku stawki (indeks DXY 93,95). Nieco mocniejsze (<0,2 proc.) są EUR (1,1665) i GBP (1,2930). Najsłabszy jest AUD, choć spadek AUD/USD jest minimalny (0,7050, -0,07 proc.).

Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami obniżył stopę kasową o 15 pb do 0,1 proc. oraz zdecydował się na rozszerzenie QE o skup obligacji 5- i 10-letnich za kwotę 100 mld AUD w ciągu następnych 6 miesięcy. Prezes RBA Lowe zauważył, że RBA nie zabrakło amunicji, ale także odsunął perspektywę ujemnych stóp procentowych.

Złoty pozostaje stabilny, choć należy odnotować zejście EUR/PLN pod 4,60 z pomocą polepszenia nastrojów na rynkach globalnych. USD/PLN obniżył się do 3,94.

Ropa WTI na 36,7 USD/b utrzymuje zyski po najmocniejszym od trzech tygodni skoku w poniedziałek. Rynek pozytywnie zareagował na sygnały, że OPEC+ może odroczyć planowane zwiększenie wydobycia. Wczoraj Rosja dobrowolnie zdecydowała się utrzymać dotychczasowe limity.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here