Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) rozpoczyna tydzień od zejścia w strone 4,54. Ropa WTI nadal blisko 41 USD/bAkcje rosną w poniedziałek wzmocnione nowymi nadziejami na porozumienie fiskalne w USA. Dane z Chin był mieszane, co ciąży giełdzie w Szanghaju. NZD zyskuje po wygranej premier Ardern w wyborach. Złoty nieco mocniejszy.

Coraz bliżej ustawy dotyczącej pomocy fiskalnej w USA

Po weekendowych negocjacjach spikerka Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała, że jest optymistycznie nastawiona w kwestii zatwierdzenia ustawy o pomocy fiskalnej przeciwko COVID-19 jeszcze przed wyborami. Pelosi dała administracji Trumpa 48-godzinny deadline.

Futures na S&P500 rosną dziś o 0,7 proc. razem z indeksami w Azji. Japoński Nikkei225 zyskuje 1,2 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc. Chiński Shanghai Composite spada o 0,7 proc. po rozczarowaniu odczytem PKB Chin.

W III kw. gospodarka wzrosła tylko o 4,9 proc. r/r, podczas gdy oczekiwano 5,5 proc. Lepiej wypadły za to wskaźniki aktywności za wrzesień. Sprzedaż detaliczna urosła o 3,3 proc. r/r(prog. 1,6 proc.), a produkcja przemysłowa zwiększyła się o 6,9 proc. (prog. 5,8 proc.).

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) zyskuje i jest zależny od ustaleń dot. Brexitu

Na FX liderem wzrostów jest NZD po tym, jak premier Nowej Zelandii Ardern odniosła miażdżące zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w tym kraju i przewiduje się, że uzyska rzadko spotykaną całkowitą większość. NZD/USD jest na 0,6620.

Funt lekko zyskuje do 1,2935 USD po doniesieniach, że brytyjscy urzędnicy są przygotowani do złagodzenia kontrowersyjnych przepisów dotyczących brexitu (Internal Market Bill), co może ożywić nieudane rozmowy z Unią Europejską.

EUR/USD kontynuuje dryf tuż nad 1,17. EUR/PLN zaczyna tydzień od zejścia w stronę 4,54. USD/PLN jest na 3,8760.

Ropa WTI utrzymuje się na stałym poziomie blisko 41 USD za baryłkę przed spotkaniem OPEC+ w tym tygodniu, gdzie ma dojść od oceny stanu rynku, ponieważ popyt ponownie znajduje się pod presją odradzającego się koronawirusa.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here