Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) rośnie powyżej 4,41 zł, a dolar również odrabia stratyW czwartek rajd ryzykownych aktywów przystopował. Indeksy krążą wokół poziomów odniesienia. USD odrabia straty. Ceny ropy są stabilne. Rynek wyczekuje decyzji EBC.

Inwestorzy realizują zyski po ostatnich wzrostach

Globalny rajd ryzyka oparty o oczekiwania szybkiego odbicia gospodarczego przystopował w czwartek, a inwestorzy częściowo realizują zyski po silnych wzrostach.

Za zatrzymaniem przemawia też wyczekiwanie na decyzję po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, który ma wzmocnić swój program ratunkowy.

Indeksy w Azji nie oddalają się od poziomów środowego zamknięcia. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje mniej niż 0,1 proc.

Kursy walut: dolar odrabia straty. Euro delikatnie reaguje na niemieckie porozumienie

Na rynku walutowym USD odrabia straty po ostatniej przecenie, ale zmiany są niewielkie. AUD/USD wciąż trzyma się blisko 0,69, EUR/USD stanął na 1,1215, GBP/USD osuwa się do 1,2540.

EUR minimalnie zareagowało na porozumienie partii koalicyjnych w Niemczech w sprawie pakietu fiskalnego w wysokości 130 mld EUR.

USD/CAD pozostaje przy 1,35 po decyzji Banku Kanady, który pozostawił stopę procentową na 0,25 proc. W komunikacie bank podkreślił, że niepewność osiągnęła punkt szczytowy i BoC przewiduje, że gospodarka wróci do wzrostu w trzecim kwartale. Prognozom towarzyszy jednak duża niepewność.

EUR/PLN rośnie ponad 4,41, co wygląda na techniczne odreagowanie ostatnich spadków.

Ceny ropy naftowej pozostają poniżej ostatnich szczytów po tym, jak wczoraj rynek z rozczarowaniem przyjął odroczenie posiedzenia OPEC+ w związku z różnicami zdań między członkami. Brent zatrzymał się przy 39,3 USD/b, a WTI stanął na 36,6 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here