Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) rósł do 4,62 zł. Sytuacja techniczna EUR/USD i GBP/USDW wyniku ostatnich interwencji Narodowego Banku Polskiego euro było notowane dzisiaj przejściowo po 4,62 zł, a więc na poziomach z kryzysowego pandemicznego marca i października. Nie wiem, czy decydenci zdają sobie sprawę, że dają wyraźne zaproszenie dla globalnych spekulantów, którzy wraz z początkiem nowego roku będą szukać jeszcze względnie atrakcyjnych rynków, biorąc pod uwagę ile taniego pieniądza krąży po świecie. W efekcie złoty może być jedną z najlepszych walut w pierwszej dekadzie stycznia.

  • Dyskusja o potencjalnej obniżce stóp procentowych nie powinna mieć większego wpływu, zwłaszcza, że taki ruch może być mało realny biorąc pod uwagę dzisiejsze słowa członka Rady Polityki Pieniężnej, Eugeniusza Gatnara.
  • W całej tej układance warto też wspomnieć o polskiej giełdzie, która może skorzystać na obecnej słabości złotego, biorąc pod uwagę znany nie od dawna schemat podwójnego zysku – na różnicach kursowych na walucie, oraz na akcjach.
  • Oczywiście pod warunkiem, że dobre nastroje na świecie utrzymają się w pierwszych dniach stycznia.

Kurs euro (EUR/USD) – ponad grudniowymi szczytami

Notowania EURUSD pozostają ponad szczytem z 17 grudnia z 1,2272, chociaż nie udało się naruszyć wczorajszego szczytu przy 1,2309. Wpływ na to ma lekkie schłodzenie nastrojów na giełdach, co można wiązać z sygnałami, że republikański Senat nie widzi przestrzeni do uchwalenia wyższych czeków dla Amerykanów, co może ograniczyć potencjalny stymulus fiskalny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia sesja w tym roku nie sprzyja nadmiernym przemyśleniom, niemniej wydaje się, że spadki dolara będą kontynuowane w pierwszych dniach stycznia. Zwłaszcza, że sondaże zaczynają faworyzować scenariusz odbicia Senatu przez Demokratów po wyborach uzupełniających w Georgii, jakie są planowane na 5 stycznia.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) – na najwyższym poziomie w roku

Notowania wybiły grudniowe maksima przy 1,3623, chociaż niewielka płynność w Sylwestra może umniejszać wagę tego ruchu. Trudno przypisywać to decyzji o przyjęciu umowy handlowej przez brytyjski parlament, skoro nie była ona większym zaskoczeniem. Tymczasem ignorowane są wątki COVID-owe – statystyki są fatalne, całkowity lockdown rozciągany na coraz większy obszar kraju, a NHS przyznaje, że proces szczepień może opóźnić się o 3 miesiące, jeżeli chodzi o podanie drugiej dawki.

Wykres dzienny GBPUSD
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluta | wykresy bitcoin | nasdaq notowanie | co to jest blik | kurs euro wykres | notowania akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here