Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) rósł do 4,54 zł. Na Forex widoczny risk-onApetyt na ryzyko ma się dobrze w oczekiwaniu na zaprzysiężenie J. Bidena. Indeksy w Azji w większości są wyżej; na FX risk-on wzmacnia AUD, NOK i CAD. Rosną ceny ropy naftowej i złota. Janet Yellen opowiadała się za potężnym pakietem pomocy fiskalnej.

Kurs euro w trendzie wzrostowym

Senackie przesłuchanie nominatki na sekretarza skarbu USA Janet Yellen obyło się bez zaskoczeń. Jej komentarze były zgodne z retoryką przedstawicieli nowej administracji. Poparła ona plan pomocowy prezydenta-elekta Bidena na 1,9 bln USD i wezwała ustawodawców, aby „działali na wielką skalę”, aby uratować gospodarkę zniszczoną przez koronawirusa. Poruszyła temat obligacji 50-letnich i zasugerowała, że Departament Skarbu podejmie korki przeciwko „nadużyciom” Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Komentarze wzmocniły oczekiwania zwiększonych wydatków budżetowych.

Zmienność nie jest duża, gdyż inwestorzy wyczekują ceremonii zaprzysiężenia prezydenta-elekta J. Bidena (18:00).

W Azji większość indeksów rośnie na fali lepszych nastrojów. Chiński Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc., Hang Seng rośnie o 0,9 proc., ale japoński Nikkei225 traci 0,38 proc.

Rynek akcji w USA zakończył wtorkowe notowania wyżej z S&P500 zyskującym 0,8 proc. Dziś futures rośnie o 0,2 proc. Kontrakt na DAX przed sesją zyskuje 0,2 proc.

Indeks dolarowy DXY cofa się do 90,30, a słabość dolara najmocniej uwidacznia się w relacji dla AUD, NOK i CAD. AUD/USD wraca ponad 0,7730. EUR/USD testuje 1,2150.

EUR/PLN zaliczył w nocy wyskok do 4,5485, ale ruch szybko został wymazany i dziś rano złoty umacnia się do 4,53.

Lepsze nastroje i nadzieje na poprawę ożywienia w USA podnoszą ceny ropy naftowej. WTI rośnie o 0,8 proc. do 53,4 USD/b.

Słaby dolar pomaga we wzrostach cen złota do 1853 USD/oz.

Premier Włoch Conte wygrał w Senacie głosowanie nad wotum zaufania wynikiem 154 do 140.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here