Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) Przy poziomie 4,51 zł. PLN nadal się umacniaWczorajsza sesja przyniosła zmienne nastroje na rynku polskiego złotego. Niemniej, ostatecznie sesja zakończyła się neutralnie, a indeks BOSSAPLN wylądował niewiele powyżej 88,90 pkt., czyli blisko poziomów zamknięcia ze środowej sesji. Dzisiaj jednak złoty powraca już do zwyżek, a indeks BOSSAPLN przekracza 89 pkt.

Kurs złotego umacnia się na początku roku

Po końcoworocznej korekcie spadkowej wartości złotego, rodzima waluta nadal ma przestrzeń do ruchu w górę. Nastroje na globalnych rynkach pozostają optymistyczne i nie zaburzyły tego nawet głośne zamieszki w amerykańskim Kapitolu. Oprócz ogólnego nastawienia risk-on, dzisiaj rano zwyżkom wartości PLN sprzyjają także bardziej lokalne uwarunkowania, w tym lepsze od oczekiwań dane z Niemiec.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj na globalnych rynkach w górę odbiła wartość amerykańskiego dolara, co uwidoczniło się także na kursie USD/PLN. Notowania tej pary walutowej odbiły w górę na chwilę nawet do okolic 3,69, jednak szybko zeszły poniżej 3,68 i dzisiaj rano poruszają się w okolicach czwartkowego zamknięcia.

Tymczasem na wykresie EUR/PLN ruch spadkowy jest systematyczny. Dzisiaj rano notowania tej pary walutowej poruszają się nieco poniżej 4,51.

Kalendarz danych makro dla Polski jest dzisiaj pusty, więc rodzima waluta może zakończyć ten pierwszy tydzień nowego roku kontynuacją ruchu wzrostowego z wcześniejszych dni. Wśród danych makro, z pewnością warto będzie jednak zwrócić uwagę na dane z amerykańskiego rynku pracy, które pojawią się o 14:30 i mogą mieć istotne przełożenie na wartość USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here