Naga MarketsPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie wyhamowanie wzrostu eurodolara (przy 1,17 USD), co ogranicza dynamikę zwyżki PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4147 PLN za euro, 3,7642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1007 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8603 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX przyniosły wyhamowanie rajdu eurodolara przed wieczornym zakończeniem posiedzenia FED. Główna para walutowa w dalszym ciągu znajduje się blisko najwyższych poziomów od końca 2018r.

Zasadnym zdają się pytania o wpływ silnego euro na perspektywy odbicia gospodarczego w Strefie Euro. Pochodną wzrostu na EUR/USD jest wyraźnie mocniejszy PLN, wbrew oczekiwaniom RPP. Również tutaj wydaje się jednak pojawiły się sygnały, iż trend aprecjacyjny na PLN zaczyna dogasać. Kurs EUR/PLN przetestował okolice 4,38 PLN i powrócił do 4,41 PLN. Globalnie obserwujemy podtrzymanie nadpłynności co skutkuje rozgrywaniem szerokiej klasy aktywów (od akcji po BTC).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. BGK przeprowadzi aukcję długu na rzecz Funduszu przeciwdziałania COVID19. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wieczornemu FED.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy pierwsze sygnały możliwego wyhamowania trendu spadkowego na USD/PLN. Wszystko „rozchodzi” się oczywiście o eurodolara – w przypadku powrotu pod 1,17 USD rynek może zacząć rozgrywać korektę ostatnich ruchów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here