Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) pozostaje w ruchu bocznym przy 4,58. Huśtawka na rynku ropy naftowejMieszane nastroje na rynku akcji i nieco silniejszy USD. Finalna debata prezydencka w USA nie przyniosła silnych impulsów. Negocjacje fiskalne trwają, ale z malejącymi szansami na rozstrzygnięcie spornych kwestii.

Rynek bez większych odniesień wobec drugiej debaty prezydenckiej w USA

Ostateczna debata prezydencka wywołała niewiele reakcji rynkowych, ale była ogólnie zorganizowana, cywilizowana i dotyczyła polityki. Z perspektywy rynkowej pojawiały się kwestie Rosji i Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biden powiedział, że jeśli zostanie wybrany, Rosja „zapłaci cenę”, choć USD/RUB nie zareagował na te komentarze. W środę FBI poinformowało, że Rosja uzyskała dostęp do rejestru wyborców USA, co może sugerować próbę zakłócenia wyborów.

Chociaż omawiano kwestię Chin, niewiele było wskazówek co do tego, jak będą wyglądały stosunki USA-Chiny w każdej z tych administracji. Biden powtórzył, że skłoniłby Chiny do „gry zgodnie z międzynarodowymi zasadami”, ale nie podał szczegółów, jak to zrobić.

Niewiele nowego wiadomo w temacie pakietu fiskalnego. Pelosi zasygnalizowała optymizm co do porozumienia z administracją, choć opozycją dalej pozostaje kontrolowany przez Republikanów Senat, co zmniejsza prawdopodobieństwo zawarcia porozumienia przed wyborami. Negatywnie za to wybrzmiały słowa doradcy Białego Domu Kudlowa, który przekazał, że różnice w rozmowach na temat pomocy w przypadku COVID między Białym Domem a Demokratami z Izby Reprezentantów prawdopodobnie nie zostaną rozwiązane.

Rynek akcji w Azji utrzymuje wąski przedział wahań, co wygląda na pasywne wyczekiwanie wydarzeń w ostatnim tygodniu przed wyborami w USA. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., ale chiński Shanghai Composite spada o 0,4 proc. Futures na S&P500 tracił trochę po debacie, ale zdołał wyjść na zero. Płasko handlowany jest kontrakt na DAX.

Kursy walut: kurs dolara (USD) delikatnie wzrasta. Najwięcej tracą waluty ryzykowne

Na FX indeks dolarowy DXY odzyskał 93,0, ale skala umocnienia jest mała. Najmocniej tracą NOK, NZD – typowe walutowy ryzykowne – choć zmiany są mniejsze niż 0,25 proc. EUR/USD wrócił o 1,18, GBP/USD cofa się do 1,3050.

EUR/PLN pozostaje w ruchu bocznym z punktem centralnym przy 4,58.

Na rynku ropy naftowej trwa huśtawka – po środowym spadku czwartek przyniósł odbicie i dziś WTI zaczyna dzień od osuwania o 0,5 proc. pod 40,50 USD/b. Nastroje rynkowe i dyskusja o stanie globalnego popytu w obliczu drugiej fali pandemii pozostają głównymi driverami cen ropy.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here