Naga MarketsRynki zaczynają tydzień w większości pozytywnych nastrojach. Wzrosty notują indeksy w Azji i futures w Europie i USA. Na FX zyskują ryzykowne waluty na czele z AUD, tracą USD i JPY. Złoty jest stabilny i czeka na ostateczny wynik wyborów prezydenckich. Ropa lekko traci.

Kurs dolara, jena oraz notowania ropy w dół

EUR/PLN pozostaje stabilny na 4,4650 wciąż czekając na jednoznaczne wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Według sondażu late poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski – 49 proc. Błąd sondażu to +/- 1 punkt procentowy. PKW udostępniła wyniki głosowania z ponad 99 proc. obwodów głosowania, ale nie podaje ogólnokrajowych wyników cząstkowych. Najbliższa konferencja o godz. 8.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z rynków globalnych przebija się optymizm, gdyż inwestorzy zdają się ignorować informacje o nowych rekordach w liczbie nowych zachorowań w USA oraz zajawki dotyczące relacji USA-Chiny. Optymizm wspierają piątkowe informacje o postępach w badaniach nad lekiem na COVID-19 remdesivir, który obniża śmiertelność o 62 proc.

Inwestorzy mają też nadzieje na pozytywne zaskoczenia w startującym w tym tygodniu sezonie wyników kwartalnych w USA.

W niedzielę na Florydzie odnotowano największy jednodniowy wzrost liczby przypadków od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w USA, zgłaszając 15 300 nowych infekcji. Południowa Karolina i Teksas ustanowiły nowe rekordy dzień wcześniej, ale liczby w Nowym Jorku pozostają stabilne.

Według odniesień WJS, USA rozważa sankcje wobec Chin za działania w Hongkongu. W piątek prezydent Trump powiedział, że w obecnej sytuacji Faza 2 umowy handlowej jest nierealna.

Na giełdach w Azji Nikkei225 i Shanghai Composite zyskuje po ok. 2 proc. Koreański KOSPI rośnie o 1,7 proc.

Dobrze mają się futures na S&P500 (+0,6 proc.) i DAX (1,6 proc.).

Na rynku walutowy risk-on osłabia USD i JPY. Najsilniejszy jest AUD podchodzący do 0,6980. EUR/USD odbija do 1,1330 z 1,1260 w dołkach z piątku. GBP/USD rośnie do 1,2660.

Ropa WTI spada dziś o 0,5 proc. do 40,2 USD/b po zmiennej sesji w piątek. Silny skok przed weekendem nastąpił po raporcie Międzynarodowej Agencji Energii, która podwyższyła prognozy popytu na 2020 rok.

Złoto wraca ponad 1800 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here