Naga Markets

Kurs euro (EUR/PLN) pozostaje pod 4,39. Złoto rośnie do 1966 USD/ozWzrosty na rynku akcji nie zwalniają tempa w ślad za nowymi rekordami na Wall Street w piątek. USD lekko odbija od minimów. Pozytywne odczyty PMI z Chin pomagają podtrzymać dobre nastroje.

Spokojny weekend dla rynków. Japońskie indeksy śledzą Wall Street

Weekend nie przyniósł wiele informacji w kluczowych dla rynków tematów. Odczyty rządowych indeksów PMI były jednym istotnym punktem kalendarza w trakcie sesji azjatyckiej. Wskaźnik dla przemysłu zgodnie z oczekiwaniami pozostał na 51, a indeks dla usług skoczył do 55,2.Indeksy w Azji śledzą wzrosty Wall Street do nowych rekordów. Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,2 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc. Futures na S&P500 wzrasta o 0,4 proc. Wzrosty w Europie zwiastuje zwyżka kontraktu na DAX.

Kursy walut: kurs dolara (USD) ciągle pod presją

Na rynku walutowym USD próbuje nieśmiałego odbicia po przecenia na koniec ubiegłego tygodnia. Dolara pozostaje pod presją po reformie strategii Fed, która w czwartek zaprezentował prezes Powell. Tryb risk-on również wspiera odpływ kapitału z dolara w stronę bardziej ryzykownych walut.

USD/JPY jest wyżej o 30 pipsów na 105,60, odbijając po piątkowych spadkach wywołanych rezygnacją premiera Japonii Abe. Odbicie zbiega się z doniesieniami, że szef gabinetu premiera Suga, bliski współpracownik Abe, zamierza startować w wyścigu o przywództwo w rządzącej partii LDP.

EUR/PLN pozostaje pod 4,39, a złoty jest silniejszy na lepszych nastrojach na rynkach zewnętrznych.

Słabość dolara wspiera ceny surowców. Złoto rośnie do 1966 USD/oz. Ropa naftowa WTI pozostaje ponad 43 USD/b po tym, jak w piątek osunęła się, gdyż huragan Laura nie wyrządził większych szkód dla instalacji przemysłu naftowego na wybrzeżu USA.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

NED

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here