Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) powraca pod 4,38. Złoto stabilne przy 1948 USD/ozRynki szybko wróciły do kupowania ryzykownych aktywów i sprzedaży USD, gdyż zamieszanie po minutkach FOMC utrzymało się na krótko. Akcje spółek technologicznych przewodzą wzrostom przy tłumionych obawach o tempo ożywienia.

Azja kontynuuje rajd za Wall Street

Rynek akcji w Azji w większości pokazuje wzrosty, gdyż region kontynuuje rajd za Wall Street, gdzie prym wiodły spółki technologiczne. W czwartek Nasdaq100 zanotował świeży rekord (+1,4 proc.). S&P500 zyskał 0,32 proc.

W Japonii Nikkei225 rośnie dziś o 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite odbija o 0,5 proc.

Futures na S&P500 podbija o kolejne 0,2 proc., a kontrakt na DAX przed startem rynku kasowego rośnie o 0,2 proc.

Kursy walut: USD/JPY cofa się pod 105,60

Na FX jeszcze wczoraj wróciła słabość USD, a rynek szybko otrząsnął się od korekty wywołanej mniej gołębimi niż oczekiwano minutkami FOMC. Silne odbicie zalicza GBP/USD, który wrócił do 1,3250. EUR/USD podbija do 1,1880, a USD/JPY cofa się pod 105,60.

Na rynku złotego efekt jo-jo z EUR/PLN wracającym z 4,40 pod 4,38.

Funt nie zareagował na doniesienia, że tocząca się w tym tygodniu runda negocjacji umowy handlowej po brexicie zakończy się bez przełomu, choć donosi się, że Wielka Brytania przedstawiła projekt umowy o wolnym handlu.

W temacie pakietu fiskalnego USA także bez progresu. Spikerka Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała, że obecnie nie jest dobry czas na mały pakiet (porozumienie międzypartyjne omijające kontrowersyjne kwestie).

Na rynku towarowym cena ropy WTI trzyma się pod 43 USD/b i zmierza do zanotowania trzeciego wzrostowego tygodnia, gdyż perspektywy cięć wydobycia są uznawane jako znacząca przeciwwaga dla obaw o słabość popytu.

Złoto jest stabilne przy 1948 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here