Naga Marketskurs euro w pułpace na myszyOstatnie sesje na rynkach finansowych ponownie mijają pod znakiem poszukiwania rentowności i premiowania bardziej ryzykownych aktywów. Globalne indeksy forsują opory z czerwca, a popularne indeksy strachu testują niedawne minima.

Globalne indeksy forsują opory z czerwca

W środowisku tym nie dziwi więc odwrót od dolara amerykańskiego, gdzie eurodolar podbił wczoraj do okolic 1,1445 USD. Dodatkowo na rynku coraz więcej mówi się o zwiększonej ekspozycji na aktywa azjatyckie kosztem amerykańskich z uwagi na sytuację epidemiologiczną w południowych Stanach USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosty głównej pary walutowej wynikają jednak również z trwającego szczytu UE, gdzie inwestorzy oczekują iż poznamy dalsze ustalenia dot. europejskiego funduszu odbudowy. Jednym z większych beneficjentów miała być Polska, co jest szczególnie ciekawe w świetle ostatnich sugestii dot. powiązania funduszy unijnych z zasadami praworządności.

Lokalnie obserwujemy umocnienie PLN, pomimo bardziej pesymistycznych projekcji NBP. Zgodnie z tendecjami z ostatnich tygodni krajowe czynniki pozostają na dalszym planie, a kluczowe dla PLN są nastroje na rynku globalnym i zachowanie EUR/USD (w myśl zasady im słabszy dolar tym mocniejsze koszyki EM/CEE).

EUR/PLN powraca do niedawnego punktu równowagi w okolicach 4,45 PLN. Mocniejsze ruchy widoczne są za to na zestawieniach z frankiem czy dolarem co potwierdza globalny wpływ układów risk-on.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here