Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) powraca do 4,60. Wraca sprzedaż złotegoWczorajszego zjazdu EUR/PLN z 4,60 do 4,53 nie powinno się nazywać umocnieniem złotego, gdyż mylnie kładzie to nacisk na „zasługę” czynników związanych z polską walutą. Wysoka liczba zakażeń, protesty i ryzyko pogłębienia lockdownu to nie są czynniki, które łatwo można zignorować. A szanse na „błękitna falę” wyparowały. EUR/PLN wraca do 4,60.

Kursy walut mocno zależne od wyników wyborów w USA

EUR/PLN spadał we wtorek z pomocą nastrojów globalnych, a dokładnie rosnących oczekiwań, że wybory w USA przyniosą zwycięstwo Joe Bidena i przejęcie kontroli w Senacie przez Demokratów, co m.in. przyspieszy implementacje dużego pakietu fiskalnego. Rozpędzony rajd ryzykownych aktywów stał się przeszkodą dla strategii sprzedaży złotego pod negatywny rozwój drugiej fali pandemii w Polsce. Perspektywa niekorzystnego zwrotu w czynnikach globalnych zachęciła do domykania transakcji sprzedaży PLN. Dodatkowo mocne odbicie EUR/USD podnosiło ryzyko strat na długich pozycjach w USD/PLN.

Dziś sytuacja jest inna. „Błękitnej fali” na pewno nie będzie, gdyż Demokratom najprawdopodobniej nie uda się odbić Senatu. W wyścigu prezydenckich szanse wzrosły na korzyść reelekcji Trumpa lub niepewnego i kontestowanego wyniku. To razem wzmacnia USD (ściąga niżej EUR/USD) lub rodzi podstawy do awersji do ryzyka.

Z perspektywy złotego wracają nieprzychylne warunki zewnętrze i można odnawiać transakcje sprzedaży pod kątem oceny sytuacji lokalnej.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here