Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) porusza się w rejonie 4,5050, wyhamowanie zwyżek wartości złotegoW poprzednim tygodniu amerykański dolar oddawał część zwyżek z wcześniejszego tygodnia, na czym zyskały także notowania polskiego złotego. Indeks BOSSAPLN odbił się od okolic 86,80 pkt. do poziomu niemal 88 pkt. Niemniej, nowy tydzień pokazuje, że dolar nie odda wypracowanych zwyżek zbyt łatwo. Amerykańska waluta pozostaje silna w ostatnich godzinach w relacji do euro, co rzutuje także na wycenę polskiego złotego.

Kurs euro porusza się w okolicach ubiegłotygodniowych minimów

Po ubiegłotygodniowych zwyżkach, indeks BOSSAPLN rozpoczyna poniedziałkową sesję od spokojnej konsolidacji tuż poniżej poziomu 88 pkt. Analogicznie poruszają się notowania głównych par walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN ustabilizowały się pod koniec poprzedniego tygodnia w rejonie 3,77-3,78 i dzisiaj rano pozostają w wąskim ruchu bocznym w tym rejonie. Na wykresie EUR/PLN dzisiaj widać nieco większą presję spadkową, ale także pozostaje ona symboliczna. Notowania EUR/PLN poruszają się w rejonie 4,5050, czyli także w okolicach ubiegłotygodniowych minimów.Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Na globalnych rynkach walutowych karty nadal rozdaje amerykański dolar, więc wiele będzie zależeć od danych makro z USA oraz wypowiedzi przedstawicieli Fed, które będą pojawiać się w najbliższych dniach. W Polsce kalendarz makro także nie jest pusty, jednak dzisiejsze i jutrzejsze wskaźniki BIEC mogą mieć znikomy wpływ na wycenę polskiego złotego. Więcej emocji może pojawić się dopiero w środę, gdy opublikowane zostaną m.in. wstępne odczyty inflacji CPI za czerwiec, jak również w czwartek, przy okazji publikacji indeksu PMI dla przemysłu za czerwiec.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here