Kurs euro do złotego EURPLNKurs euro broni tegorocznych minimów. Jednak presja spadkowa jest spora, każde podejście do góry jest “gaszone” przez sprzedających. Pomimo tego rynek ma wyraźny problem z utrzymaniem się poniżej 4,2500, wsparcie również jest silne. W piątek 28 czerwca przed godziną 10:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2520 PLN. Po aktualizacji z godziny 18:00, kurs euro zgodnie z oczekiwaniami dociera do wskazywanego od dwóch tygodni poziomu 4,2450 zł. Co do kalendarza makro, dziś zwracamy uwagę na godzinę 11:00 – wskaźnik CPI dla strefy euro. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2520 euro

Kurs euro koryguje spadki

Kurs euro ponownie schodzi na tegoroczne minima. Kolejna próba wyjścia powyżej 4,2650 zakończyła się niepowodzeniem i po raz kolejny możemy obserwować atak na minima przy 4,2500 zł. Co prawda patrząc na interwał D1, widać, że ruch spadkowy z jakim mamy do czynienia od połowy maja, wyraźnie wyhamował, jednak na razie nie ma sygnałów do odwrócenia. Scenariuszem bazowym są spadki w kierunku poziomu wsparcia przy 4,2450 zł, gdzie znajdują się dołki z sierpnia 2018 roku. Wczorajsza świeca D1 ma wyraźną wymowę podażową, dlatego niewykluczone, że nawet dziś zobaczymy atak na nowe minima.

Zobacz także: CD Projekt (CDR.PL) rozpoczyna kolejny impuls wzrostowy. Akcje wkrótce na nowych szczytach?

Cena euro do złotego EURPLN 28 czerwca 2019

Euro ponownie reaguje przy 4,2500

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, to na przedziale H4, możemy po raz kolejny obserwować atak na ostatnie minima. Tak jak wspomniałem ostatnio, trend jest spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego to należy pamiętać o układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie układu wypadające przy 4,2680 stanowi w tej chwili kluczowy opór, dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero ewentualne zanegowanie struktury będzie świadczyć o zmianie trendu. Celem dla spadków pozostaje poziom 4,2450 zł.

Notowania euro do złotego EURPLN 28 czerwca 2019

Aktualizacja z godziny 18:00

Kurs euro do złotego zgodnie z oczekiwaniami dociera do wskazywanego od dwóch tygodni poziomu 4,2450 zł. Trend spadkowy trwa więc w najlepsze. Cena testuje właśnie dołki z sierpnia 2018 roku.

Kurs euro do złotego EURPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here