Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019W środę rynki w Azji wytraciły pęd wzrostowy, gdyż nowe przypadki zachorowań na wirusa oraz ryzyka geopolityczne skłoniły inwestorów do przyjęcia ostrożnego nastawienia. Rynek FX jest stabilny po zmiennym handlu we wtorek. Ropa cofa się w reakcji na wzrost zapasów w USA.

Rynek FX jest stabilny po zmiennym handlu we wtorek

W USA w sześciu stanach liczba zachorowań sięgnęła nowych rekordów, podczas gdy Pekin ma trudności w opanowaniu nowego ogniska zakażeń.

Geopolityka przypomina też o sobie. Indie doniosły, że 20 jej żołnierzy zginęło w starciach z chińskimi żołnierzami na spornym pograniczu. Korea Północna odrzuciła ofertę wysłania przez Koreę Południową specjalnych wysłanników i zapowiedziała odesłać żołnierzy na granicę.

To wystarczyło, by stonować nastroje po optymistycznym wtorku, gdzie rekordowo silny wzrost sprzedaży detalicznej w USA napędzał oczekiwania szybszego odbicia ożywienia.
Mimo to szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegał we wtorek, że produkcja i zatrudnienie przez długi czas pozostaną znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii, więc istnieje „rozsądne prawdopodobieństwo”, że potrzebne będzie większe wsparcie ze strony polityki monetarnej.

Japoński Nikkei225 traci dziś 0,4 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., a koreański KOSPI dołuje o 0,4 proc.

Futures na S&P500 spada o 0,4 proc. po wzroście indeksu o 1,9 proc. we wtorek.
Na rynku walutowym sytuacja jest dość stabilna z małymi zmianami. Ogólnie USD jest silniejszy po wczorajszej fali umocnienia, gdyż inwestorzy na rynku walutowym szybciej przyjęli ostrożne nastawienie w obliczu wzrostu liczby zakażonych w USA.

EUR/USD jest na 1,1270, AUD/USD na 0,6890, a GBP/USD na 1,2550.
EUR/PLN podchodzi pod 4,47 po tym, jak odbił od 4,41 widzianych we wtorek rano.

Ropa WTI wróciła pod 38 USD/b po tym, jak raport API wskazał na wzrost zapasów ropy naftowej w ubiegłym tygodniu o 3,85 mln baryłek wobec prognozy 0,5 mln baryłek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here