Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) po porannej zwyżce pod 4,6, ponownie znalazł się przy 4,56Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyraźnie słabszego dolara po Fed, co wspiera waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5736 PLN za euro, 3,7665 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1392 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2536 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,56% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro spadł z poziomu 4,6 PLN, słabszy dolar wsparł złotego

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynkach było zakończenie posiedzenia Fed. Rezerwa Federalna nie zmieniła stóp procentowych ani programu skupu obligacji. Fed wskazał, że gospodarka USA rośnie w siłę, lecz nie zakomunikował, by był gotowy ograniczyć wsparcie. Część rynku liczyła na sygnały dot. przyszłego „tapperingu” stąd osłabienie na dolarze, które wywindowało kurs EUR/USD do 1,2148 USD. Dodatkowo amerykańskiej walucie szkodzą kolejne pakiety wsparcia forsowane przez Bidena. Słabszy dolar zwyczajowo wspiera jednak waluty EM. Wczorajsze osłabienie PLN zostało wieczorem skorygowane, a kurs EUR/PLN, po porannej zwyżce pod 4,6, ponownie znalazł się przy 4,56 PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN
Notowania USDPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi skup aktywów dłużnych (lokalne QE). Na szerokim rynku warto przyjrzeć się odczytowi PKB z USA oraz wnioskom o zasiłek.

Z rynkowego punktu widzenia domyślnym scenariuszem dla PLN wydaje się być obecnie konsolidacja blisko 4,5 PLN za euro. Od góry zakres ograniczany jest przez 4,6 PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin spekulacje | funt szterling | kryptowaluty wykresy | gpw | gpw biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here