Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) po interwencji NBP narusza 4,50 zł. Analiza technicznaPolski złoty złapał dużą zadyszkę, co pozwoliło mu na przełamanie lokalnego oporu 4.46. Ruch ten jest efektem „niby” interwencji NBP, choć sama instytucja tego nie potwierdza. Nie ma to większego znaczenie z perspektywy analizy technicznej. Znaczenie ma fakt, jak wpłynęło to na kształt wykresu, a ten ma ochotę na skierowanie się do góry.

Kurs euro w ważnej strefie 4,50 zł. Co dalej z EUR/PLN?

Przełamana spadkowa linia trendu, opisująca ostatnie umocnienie PLN jest tego jawnym dowodem.  Zarówno piątek, jak i dzień wczorajszy zostawiły duży górny cień na dziennych świecach. Ma to miejsce w pomarańczowej strefie 4.50, która już nie raz była oporem. Wprawdzie cena Close tych świec znacząco przekroczyła zaznaczony obszar, ale zamknięcie dnia sugeruje, że podaż ma chęć i możliwość, aby bronić oporu. Przełamanie 4.50 otworzyłoby drogę do testowania tegorocznych szczytów, ale im dłużej notowania EURPLN pozostaną poniżej tej ceny, tym większe będzie prawdopodobieństwo powrotu do ostatniego dołka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z ostatniego tygodnia wiemy także, że posiadacze długich pozycji skupili się na poziomie 4.42, co pozwoliło na utworzenie dołka w tym miejscu.

Na początku komentarza wspomniałem o cenie 4.46.  Teraz ten niebieski obszar można traktować jako lokalne wsparcie, choć w miesiącu październiku fala wzrostów rozpoczęta z tego miejsca liczy aż 20 groszy.

Podsumowując, widoczna jest większa aktywność inwestorów w ostatnich dniach. W poprzednich latach okres między świętami a Nowym Rokiem sprzyjał tworzeniu dużych świec. Być może najbliższe kilka dni będzie podobne. W takim przypadku ww. wartości należy traktować jako kamienie milowe w tworzeniu kolejnych impulsów i korekt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here