Naga Markets



Kurs euro (EUR/PLN) po 4,58 zł na koniec stycznia - prognozuje Santander BankW grudniu 2002 r. największe wahania notowań walut w regionie zapewnił polski złoty oraz węgierski forint. PLN zyskiwał na początku miesiąca, ale w drugiej połowie obserwowaliśmy osłabienie. Narodowy Bank Polski zainterweniował na rynku walutowy, co doprowadziło do wzrostów na parze walutowej EUR/PLN.

  • Analiza techniczna może się nie sprawdzać na EUR/PLN przez interwencje NBP
  • W najbliższych tygodniach kurs euro do złotego powinien się wahać powyżej 4,50 zł, uważa Santander Bank Polska
  • Para walutowa EUR/PLN ma natomiast zakończyć styczeń na poziomie 4,58 zł

Kurs euro / złoty podatny na interwencje NBP

– Możliwość kolejnych zdecydowanych interwencji na rynku walutowym oznacza, że analiza techniczna może nie być obecne adekwatnym podejściem analizy i próby przewidzenia kierunku notowań złotego. W kontekście ostatnich działań NBP wydaje się, że kurs EURPLN powinien raczej wahać się powyżej 4,50 w najbliższych tygodniach. W podążaniu kursu w kierunku pożądanym przez bank centralny pomóc może umocnienie dolara, które naszym zdaniem może wystąpić w najbliższych dniach – przewiduje Marcin Sulewski, analityk Santander Bank Polska S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują




Interwencje NBP pchnęły kurs euro z poziomu 4,43 do 4,60 zł. Osłabieniu złotego wtórowały wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej sugerujące potencjalne obniżenie stóp procentowych w I kw. 2021 roku. Taką możliwość pod koniec roku nakreślił także prezes NBP Adam Glapiński.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny EUR/PLN | źródło: Santander Bank

Santander Bank Polska prognozuje w styczniu średni kurs euro do złotego na poziomie 4,55 zł. Para walutowa EUR/PLN ma natomiast zakończyć styczeń na poziomie 4,58 zł. Żeby osiągnąć ten poziom, notowania z obecnych poziomów musiałyby wzrosnąć o ponad 1,5 proc.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here