Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) pnie się coraz wyżejCzwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian, chociaż na szerokim rynku widoczne jest podbicie układów risk-off. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5440 PLN za euro, 3,7679 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0976 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2569 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,586% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro rośnie, oczekiwanie na wystąpienie Powella

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły ponowne podbicie układów risk off, wspartych zniżką na Wall Street. Teoretycznie była to reakcja na słabszy raport ADP, w praktyce rynek pozostaje dość mocno rozchwiany ostatnimi obawami o inflację oraz zachowaniem rentowności długu. Globalnie inwestorzy czekają na dzisiejsze wystąpienie Powella licząc iż odniesie się on może do ostatnich wydarzeń na rentownościach USA. Lokalnie otrzymaliśmy niezwykle ciekawą projekcję NBP, która sygnalizuje podbicie inflacji (w 2021 roku przewidywana jest w przedziale 2,7–3,6% (wobec 1,8–3,2% w projekcji z listopada 2020), 2,0–3,6% w 2022 roku (wobec 1,6–3,6%) oraz 2,2–4,2% w 2023 roku). Podbija to istotność piątkowej „konferencji” NBP, gdzie dotąd A. Glapiński nie obawiał się wyższych wskazań inflacyjnych. Publikacja projekcji przyniosła widoczny ruch na rentownościach krajowego długu. W przypadku FX zmienność pozostaje ograniczona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USDPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. MF przeprowadzi jedynie zapowiadaną aukcję zamiany. Globalnie liczyć się będzie wystąpienie Powella.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pnie się coraz wyżej. USD/PLN ponownie testuje strefę oporu na 3,75-3,77 PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | kurs jsw | us500 | płatność blik co to | index dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here