Naga Marketskurs euro, notowania EURWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4612 PLN za euro, 3,7815 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1567 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9335 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,284% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły podbicie popytu za sprawą oczekiwań co do pakietu stymulacyjnego w USA. Co ciekawe przeważają opinie, iż pakiet będzie przygotowany dopiero po wyborach, co sugeruje wygraną Demokratów (Bidena). Na samym eurodolarze nie dzieje się zbyt wiele – kurs oscyluje blisko 1,18 USD. Lokalnie obserwujemy powrót mniejszej aktywności na PLN – wczorajsza próba osłabienia PLN została dość szybko skorygowana na większość zestawień. Sugeruje to, iż PLN ponownie wejdzie najpewniej w wąski zakres wahań.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Szeroki kalendarz makro na dziś zawiera dziś m.in. ZEW z Niemiec za październik i wskazania inflacyjne dla Węgier czy USA.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja techniczna wokół par związanych z PLN nie uległa zmianie – EUR/PLN oscyluje w zakresie 4,45-4,48 PLN.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here