Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) oscyluje w okolicach 4,3879. Złoty bez większych zmianWtorkowy, poranny handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie eurodolara oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3879 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0840 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8647 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,331% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs eurodolara (EUR/USD) oraz złotego (PLN) bez większych zmian

Ostatnie godziny obrotu na rynku nie przyniosły zmiany tendencji na głównej parze walutowej (konsolidacja 1,17-1,19 USD). Inwestorzy nie zareagowali znacząco na doniesienia o udanej rozmowie telefonicznej na linii USA-Chiny dot. negocjacji handlowych. Trwa wyczekiwanie na dzisiejszej wskazanie niemieckiego IFO oraz czwartkowe wystąpienie Powella w Jackson Hole. Nastroje na rynkach pozostają jednak optymistyczne, czego wyrazem jest wyznaczenie ATH na SPX czy 2-letnie maksima na giełdach w Azji. Sam PLN pozostaje mocny. Strefa 3,7 USD/PLN stanowi jednak lokalne wsparcie.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia w Polsce za lipiec (spodziewane 6,1%). NBP odbędzie jednodniowe posiedzenie, a GUS poda dane dot. kwartalnej informacji o rynku pracy w II kw. Warto również bliżej przyjrzeć się odczytowymi niemieckiego indeksu IFO oraz pakietowi danych z USA po 15:00.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja wokół PLN nie uległa większej zmianie – złoty konsoliduje na mocnych poziomach czekając na pretekst do korekty.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here