Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) opadł do 4,56. Cena ropy WTI także niespodziewanie spada do 41,4 USD/bNadzieje na kompromis fiskalny w USA wspierają nastroje rynkowe, nawet jeśli porozumienia jeszcze nie ma. Rynek akcji podtrzymuje wzrosty, a na FX USD traci do głównych walut. EUR/PLN zaczyna dzień na 4,56. Wyższe zapasy uderzają w ceny ropy.

Mimo przekroczenia terminu, negocjacje ws. pakietu stymulacyjnego w USA nadal trwają

Spiker Izby Reprezentantów USA Pelosi i sekretarz skarbu Mnuchin zbliżają się do porozumienia stymulacyjnego i dzisiaj będą kontynuować rozmowy, wynika z doniesień doradcy Pelosi, pomimo przekroczenia wczorajszego deadline’u. Pelosi „ma nadzieję na porozumienie w sprawie pakietu jeszcze w tym tygodniu.” Administracja Białego Domu oferuje 1,88 bln UISD, Demokraci chcą 2,2 bln USD.

Przywódca większości w Senacie McConnell podobno ponownie wyraził obawy co do rozmiaru pakietu fazy 4., a NYT donosi, że McConnell odradzał Białemu Domowi zawarcie większej umowy przed wyborami. Przyznał jednak, że jeśli poparty przez prezydenta projekt wyjdzie z Izby, podda go pod obrady Senatu.

Inwestorzy podtrzymują optymizm, że jesteśmy blisko kompromisu, co wspiera wzrosty na rynku akcji. S&P500 wzrósł wczoraj o 0,47 proc., a dziś futures na indeks rośnie o 0,5 proc. W Azji japoński Nikkei225 zyskuje 0,3 proc., a koreański KOSPI jest wyżej o 0,5 proc.

Kursy walut: waluty antypodów odbijają

Na rynku walutowy risk-on osłabia dolara. Indeks DXY cofnął się pod 93,0. EUR/USD podchodzi pod 1,1850. Odbijają AUD i NZD.

Presja na wyprzedaż złotego nieco osłabła i EUR/PLN opadł do 4,56. USD/PLN cofnął się do 3,85.

Ceny ropy spadły w środę po niespodziewanym wzroście zapasów surowca w USA, co zwiększyło obawy o globalną nadwyżkę podaży. Raport API wskazał na wzrost zapasów w USA w ubiegłym tygodniu o 0,6 mln baryłek (prog. -0,2 mln). WTI spada dziś o 0,8 proc. do 41,4 USD/b, częściowo odwracając wczorajsze wzrosty o ponad 2 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here