Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) odbija. Złoty dotarł do lokalnego szczytu umocnieniaWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi konsolidację eurodolara pod 1,22 USD oraz wyhamowanie przy wsparciu na 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4661 PLN za euro, 3,6650 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0829 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1908 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.839% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro zyskuje, widoczne są spekulacje dot. podwyżek stóp ze strony RPP

Początek tygodnia nie przyniósł większych emocji na rynku FX – eurodolar nieznacznie podbił – inwestorzy pozycjonują się pod dane dot. inflacji w dalszej części tygodnia po tym jak słabsze wskazania z rynku pracy w USA schłodziły nieco spekulacje dot. taperingu ze strony Fed. Lokalnie PLN zdaje się dotarł do lokalnego szczytu umocnienia. Widoczne jest respektowanie strefy wsparcia na 4,43-4,45 EUR/PLN oraz wyraźne wyhamowanie wzrostu na koszyku BOSSA PLN. Niemniej w dalszym ciągu widoczne są spekulacje dot. podwyżek stóp ze strony RPP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytowi PKB dla Strefy Euro oraz wskazaniu ZEW z Niemiec.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się iż dotarliśmy do lokalnej strefy przesilenia, która powinna wygenerować nieco wyższe poziomy na parach x/PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lotos | kurs nasdaq | akcje cd projekt | notowania orange | notowania kruk | develia kurs | jsw opinie |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here