Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) odbija z powrotem do 4,56. Złoto spada do 1899 USD/ozWczorajsze przewidywania „błękitnej fali” wyparowują wraz z wygranymi Trumpa na Florydzie i Teksasie. Reelekcja Trumpa nie jest jeszcze wcale pewna, ale bukmacherzy agresywnie odwrócili zakłady na korzyść prezydenta. Rynek akcji pozostaje mocny, odbija USD. Traci złoty.

Świat w napięciu czeka na oficjalne wyniki wyborów

Wynik wyborów nie jest jeszcze rozstrzygnięty przy oczekiwaniu na wyniki z kilku kluczowych stanów. Na obecną chwilę Joe Biden zebrał 238 głosów elektorskich, a Trump – 213. W stanach, gdzie głosy są jeszcze liczone, wyniki cząstkowe wskazują na Trumpa, ale dane mogą być mylące z uwagi na opóźnienia w liczeniu głosów listownych, gdzie Demokraci mają większy udział. Ryzyko opóźnień w podaniu rezultatów dotyczy kluczowych stanów, jak Pensylwania (20 głosów elektorskich), Michigan (16) i Karolina Północna (15). W Pensylwanii i Karolinie Północnej głosy listownej mogą spływać do piątku.

Na ten moment rynki liczą się z reelekcją Trumpa lub opóźnieniami w ogłoszeniu wyniku, co wznieci spekulacje o możliwym kontestowaniu wyniku.

Główny wniosek, to lepsze wyniki Trumpa niż wskazywały sondaże i skuteczna obrona poparcia w kluczowych „swing states”. Odds Shark szacuje 61,5 proc. szans na zwycięstwo Trumpa.

W przypadku Senatu, Demokraci nie odbili wystarczającej liczby miejsc, by przejąć kontrolę, a nawet mniej niż sugerowały sondaże.

Rynki wygasiły wcześniejsze ruchy związane z „błękitną falą”, choć futures na indeksy w USA utrzymują wzrosty, ale z większym naciskiem na sektor technologiczny niż spółki cykliczne. Futures na Nasda100 trafił w górne widełki notowań, ale po odbiciu przez Bidena Arizony ruchy złagodniały. Mimo to kontrakt zyskuje 2,3 proc. Futures na S&P500 rośnie o 0,6 proc.

Kursy walut: kurs korony norweskiej (NOK) z najsilniejszą przeceną

Na FX odbija dolar – indeks DXY jest wyżej o 0,4 proc. na 93,9. Wygaszanie wtorkowego rajdu ryzykownych walut przynosi najsilniejszą przecenę NOK (-1,5 proc.), AUD (-1 proc.) i SEK (-1 proc.). EUR/USD spada z 1,1770 do 1,1645. USD/JPY wraca z 104,50 do 105.

Złoty wymazuje wczorajsze umocnienie i EUR/PLN odbija z 4,5350 do 4,56.

Na rynku surowcowym złoto traci 0,5 proc. do 1899 USD/oz przy powrocie siły dolara.

Ropa naftowa WTI trzyma się mocno na 38,5 USD/b (+1,9 proc.). W utrzymaniu siły pomaga raport API, który wskazał na silny spadek zapasów surowca o 8 mln baryłek (prog. +1,9 mln).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here