Naga MarketsPo poważnym naruszeniu oporu 4.57 opisywanym w październikowej analizie, notowania PLN weszły w fazę umocnienia.

Kurs złotego (PLN) umacnia się

Pokonanie ww. ceny związane jest z kontynuacją październikowego trendu i dopiero najwyższe notowania tej pary z ostatnich 10 lat zatrzymały popyt. Mowa o cenie 4.63, która utworzyła ważną strefę podażową.

Ostatnie siedem dni to konsekwencje wynikające z odbicia od oporu. Po reteście 4.57, a dokładniej zielonej lokalnej strefy 4.59, dalsza przecena wspólnej waluty europejskiej jest kontynuowana.

Okolice 4.50, czyli aktualnego wsparcia powiązane są relacyjnie z ostatnią korektą z interwału H4.  Obie liczą 15 groszy, co potwierdza mierzenie kierunkowe.

Dalsze umocnienie PLN musi być związane z przełamaniem tej właśnie bariery. Na interwale dziennym tegoroczne szczyty tworzą zaczątki formacji M. Daleko jeszcze do jej potwierdzenia, czyli przełamania wsparcia 4.37, ale ten kierunek może okazać się dominujący w najbliższych dniach. Szczególnie jeżeli Euro  na runkach światowych będzie deprecjonowane.

Jeżeli aktualny dołek przetrwa próbę czasu, to notowania EURPLN powinny skierować się w stronę 4.57 lub podjąć kolejną próbę ataku na nowy szczyt.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here