Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNLepszy sentyment na rynkach akcji, przekłada się w poniedziałek na osłabienie dolara, co z kolei daje oddech złotemu. USDPLN nie zdołał dzisiaj wybić się ponad czwartkowe maksimum przy 3,97 i cofnął się w okolice 3,95. Z kolei EURPLN oddala się od naruszonych w czwartek okolic 4,63 i naruszył w dół barierę 4,60. Co dalej?

Sytuacja jest nadal napięta, gdyż statystyki COVID raczej pozostana fatalne (te poniedziałkowe są tradycyjnie zaniżone przez mniejszą liczbę testów wykonywanych przez weekend). W piątek rząd pokazał, że potrafi podejmować decyzje także na tzw. ostatnią chwilę (zamknięcie cmentarzy), co pokazuje też, że z trudnymi decyzjami zwleka do końca.

Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURPLN

Analiza techniczna dopuszcza możliwość korekty EURPLN w okolice 4,56-4,57, a USDPLN do 3,90 w najbliższych dniach. Wydaje się jednak, że o tym, czy jest to możliwe zdecyduje już sentyment na globalnych rynkach. Dobre nastroje mogą jednak bardzo szybko się ulotnić, jeżeli w środę rano okaże się, że są “problemy” z wyborami w USA.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here