Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) nadal przy 4,43 zł, dolar kosztuje 3,64 zł w trakcie środowej sesjiŚrodowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze podbicie eurodolara w kierunku 1,22 USD. Złoty pozostaje stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4329 PLN za euro, 3,6450 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1166 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9038 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego pozostaje stabilny, a euro oscyluje nad ważnym wsparciem

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły podtrzymanie wcześniejszych tendencji. Rynek czeka na rozstrzygnięcia dot. umowy handlowej UK-UE oraz przeforsowanie pakietu stymulacyjnego w USA. Optymizm wspierany jest przez rozpoczynające się programy szczepień przeciwko COVID19. Sam PLN pozostaje relatywnie stabilny nad 4,41 EUR/PLN. Wydaje się iż globalnie wkraczamy już w okres niższej, przedświątecznej aktywności.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. inflacji bazowej za listopad. Ponadto GUS poda informacje dot. obrotów towarowych w handlu zagranicznym w okresie styczeń-październik.

Z rynkowego punktu widzenia na parach związanych z PLN nie dzieje się zbyt wiele. Kurs EUR/PLN, po spadku przez 4,45 PLN, oscyluje w 4,41-4,42 PLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here