Kurs euro EUR/PLN na niewielkim plusie w rejonach 4,49 zł we wtorek. Funt GBP i dolar USD pod kreską, a frank CHF lekko w górę w ujęciu do złotego PLN
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować niewielką zmienność na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka traci nieznacznie w ujęciu do euro i franka. Krajowa waluta najsilniejsza jest dziś w odniesieniu do dolara amerykańskiego, na co wskazuje spadek notowań pary walutowej USD/PLN. Kurs również oddaje trochę gruntu złotemu. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty bez większych zmian w ujęciu do euro, franka i funta
  • Kurs dolara oddaje grunt złotemu
  • Para walutowa USD/PLN zmierza do minimów z ubiegłego tygodnia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USD/PLN 3,6891 zł 16.02.2020, godzina 12:20
Kurs euro EUR/PLN 4,4879 zł 16.02.2020, godzina 12:20
Kurs funta GBP/PLN 5,1406 zł 16.02.2020, godzina 12:20
Kurs franka CHF/PLN 4,1578 zł 16.02.2020, godzina 12:20

Kurs euro EUR/PLN na dynamicznym wsparciu 

Kurs euro zyskuje dziś do złotego. Notowania EUR/PLN odreagowują w ten sposób wczorajszy spadek o 0,26 proc. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena ponownie testowała 200-dniową średnią, która może sprawdzić się w roli dynamicznego wsparcia. Najbliższe wsparcie horyzontalne znajduje się w okolicach 4,4650 zł, a opór może stanowić kanał średnia z 20- oraz 100-dni.

Kurs funta GBP/PLN na nowych maksimach w tym miesiącu

Na kursie funta do złotego możemy obserwować kontynuację wzrostów. Para walutowa GBP/PLN wybiła dziś nowe maksima w tym miesiącu. Wciąż jednak byki nie mogą poradzić sobie ze strefą oporu w okolicach 5,15 zł. Pokonanie tego poziomu na koniec sesji jest niezbędne, by można mówić o wybiciu z konsolidacji i kontynuacji trendu wzrostowego.

Kurs dolara traci kolejny dzień

Notowania pary walutowej USD/PLN kontynuują dziś spadki, które swój początek miały już podczas piątkowej sesji. Wtedy na wykresie dziennym utworzyła się niedźwiedzia formacja price action – pin bar, sugerująca zakończenie wzrostowego odbicia. Obecnie kurs dolara zmierza w kierunku ubiegłotygodniowych minimów. Po wybiciu w dół możemy spodziewać się testu wsparcia w obrębie 3,67 zł.

Kurs franka CHF/PLN reaguje na opór

Para walutowa CHF/PLN dotarła w ubiegłym tygodniu do dynamicznego oporu w postaci 200-dniowej średniej kroczącej. Poziom ten został także przetestowany w piątek i wtedy kontrolę przejęli sprzedający. Przewaga niedźwiedzi potwierdzona została podczas poniedziałkowej sesji. Dziś natomiast notowania franka nieznacznie odbijają, ale ruch ten wygląda przekonująco. Po wybiciu wczorajszego dołka, cena może zmierzać do kluczowego obszaru wsparcia przy 4,13 zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza giełdowa | kurs dow jones | bitcoin wiadomości | eur usd kurs | biomed kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here