Cena euro EURPLN 1 lipca 2019Kurs euro po raz kolejny wybija najniższe poziomy w tym roku. Pomimo powolnych impulsów, presja spadkowa jest spora, każde podejście do góry jest “gaszone” przez sprzedających. W poniedziałek 1 lipca po godzinie 8:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2445 PLN. Po aktualizacji z godziny 20:00 cena wynosi 4,2425. Co do kalendarza makro, dziś poznamy kilka odczytów zarówno dla Niemiec, jak i całej strefy euro co może mieć przełożenie na cenę euro. Kalendarz można znaleźć w porannym przeglądzie rynków. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2425 euro

Kurs euro koryguje spadki

Kurs euro po raz kolejny schodzi na nowe tegoroczne minima. Cena wykonała wreszcie ruch, o którym pisałem od kilkunastu sesji. Pomimo nie zbyt dużej dynamiki spadków, każda próba wyjścia na wyższe poziomy kończyła się szybkim przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Patrząc na interwał D1, cena dotarła do ważnego wsparcia. Mowa tutaj o klasycznej strefie wcześniejszej reakcji, gdzie znajdują się chociażby dołki z sierpnia 2018 roku. Dlatego też istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest w ostatnim czasie spadkowy.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w górę po szczycie G20, a złoto traci

Cena Euro do polskiego złotego EURPLN 1 lipca 2019

Euro kontynuuje spadki

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, to na przedziale H4, możemy po raz kolejny obserwować atak na ostatnie minima. Tak jak wspomniałem wyżej, trend jest spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego to należy pamiętać o układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie układu wypadające przy 4,2585 stanowi w tej chwili kluczowy opór, dopóki cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero ewentualne zanegowanie struktury będzie świadczyć o zmianie trendu. Wcześniej należy także wziąć pod uwagę strefę przy 4,2500, gdzie wypada strefa reakcji.

Notowania Euro do polskiego złotego EURPLN 1 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 20:00

Kurs EURPLN kontynuował spadki. Reakcja popytowa pojawiła się przy poziomie 4,2365. Aktualnie na interwale H4 buduje się prowzrsotowa formacja świecowa. Tendencja jest jednak w dalszym ciągu spadkowa. Opory pozostają bez zmian.

  • opór 1 – strefa przy 4,2500
  • opór 2 – górne ograniczenie układu 1:1 – 4,2560

Cena euro do złotego EURPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here