Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4725 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2097 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9776 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich.

Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD

Ostatnie godziny obrotu przyniosły lekkie schłodzenie na rynkach. Obserwowaliśmy odbicie wyceny dolara oraz nieznaczne spadki na Wall St. (przerwanie serii 6-sesji wzrostowych). Inwestorzy obawiają się rosnących statystyk dot. rozprzestrzeniania się COVID19 w USA.

Dodatkowo przedstawiciele FED zasygnalizowali, że wzrost zachorowań może docelowo ograniczać odbicie gospodarcze w świetle wycofywania się z części działań stymulacyjnych. Trudno jednak mówić o mocniejszym ruchu – na razie jest to jedynie lekkie schłodzenie ostatniego układu risk-on na rynkach.

Sam PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,45 PLN za euro. Widoczna jest jednak lekka presja na rozegranie słabszego złotego – dotąd jednak takie ruchy korygowane były poprawą nastrojów na rynkach bazowych.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi jedynie aukcję skupu obligacji skarbowych. Szeroki kalendarz makro na dziś zawiera m.in. wskazania inflacyjne z Węgier.

Z rynkowego punktu widzenia ewentualne podbicie kursu EUR/PLN z obecnych 4,45-4,47 PLN może przynieść test oporu na 4,5-4,51 PLN.

Autor polecz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here